«Продовжуватимемо адаптуватися». Блінкен відповів, чи знімуть США обмеження на удари вглиб Росії

«Я переконаний, що ми продовжуватимемо адаптуватися та коригувати (допомогу – ред.) за потреби», – зазначив Ентоні Блінкен

США і партнери задовольняють чимало потреб, прописаних у «плані перемоги» українського президента Володимира Зеленського, і це стало предметом дискусій із союзниками та партнерами 13 листопада у штаб-квартирі НАТО. Про це під час візиту до Брюсселя сказав держсекретар Ентоні Блінкен, відповідаючи на запитання кореспондентки Радіо Свобода про можливість послаблення обмежень на удари далекобійною зброєю вглиб Росії.

«Критерій нашої допомоги Україні, починаючи з лютого 2022 року і до сьогодні, –це переконатися, що ми адаптуємося до потреб України в міру того, як змінюється поле бою, як змінюється те, що робить Росія, де фронт, як протікає війна, як протікає агресія. Я переконаний, що ми продовжуватимемо адаптуватися та коригувати (допомогу – ред.) за потреби», – зазначив Блінкен.

Держсекретар США не відповів конкретно й на інше питання американської журналістки, що теж, зокрема, стосувалося далекобійної зброї, але запевнив, що чинна адміністрація налаштована на подальшу допомогу Україні.

Читайте також: Байден зобов’язався витратити кожен долар на підтримку України, поки перебуватиме на посаді – Кірбі

«Президент налаштований на те, щоб ми виклали кожен долар у нашому розпорядженні, зокрема із 61-мільярдного пакету… І ми на шляху до цього. Тож ті вилучення, які ми можемо зробити з нашої військової техніки, – відбудуться, і таким чином рухатимуться вперед кошти. Це має гарантувати, що Україна продовжуватиме отримувати від нас те, що їй потрібно», – наголосив Блінкен.

Не менш важливою, наголосив держсекретар США, є підтримка від союзників і партнерів.

«Переконаний, виходячи з розмов, які ведемо сьогодні й практично щодня, що ця підтримка триватиме, і не тільки це - очікую, що вона зростатиме», – резюмував Блінкен.

Державний секретар США Ентоні Блінкен перебуває з візитом у Брюсселі, де обговорює підтримку України на зустрічах зі своїми колегами з НАТО та Євросоюзу. За даними медіа, він має зустрітися з головою НАТО Марком Рютте, головою дипломатії ЄС Жозепом Борреллем, його наступницею Каєю Каллас і міністром закордонних справ України Андрієм Сибігою.

Читайте також – Рютте: удари вглиб Росії законні, але рішення щодо застосування західної зброї – за окремими членами НАТО

Днями газета The Telegraph повідомила, що прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер та президент Франції Емманюель Макрон спробують переконати президента США Джо Байдена надати Україні дозвіл завдавати ударів по цілях на території Росії за допомогою франко-британських ракет Storm Shadow.

Президент України Володимир Зеленський кілька місяців закликає Захід надати дозвіл Збройним силам України завдавати ударів по території Росії за допомогою західних озброєнь. Велика Британія та Франція, за даними джерел The Telegraph, раніше підтримали Зеленського в цьому питанні, проти виступили США. У Вашингтоні побоюються, що Росія у відповідь завдасть ударів по західних військових базах.

Якщо країни Заходу дозволять Україні завдавати ударів углиб Росії до того, як Дональд Трамп обійме посаду президента США 20 січня 2025 року, це рішення буде складніше скасувати, зазначає The Telegraph.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: 83% обіцяних боєприпасів та 67% засобів ППО. У Пентагоні розповіли, скільки зброї передали Україні зі своїх складів