В основний день президентських виборів у Білорусі 9 серпня продовжують затримувати незалежних спостерігачів і активістів, повідомляє білоруська служба Радіо Свобода, яка публікує список затриманих.
9 серпня в штабі кандидата в президенти Світлани Тихановської також повідомили, що 8 і 9 серпня затримали вісьмох представників штабу. Частину з них засудили до кількох днів арешту, що інкримінують іншим – наразі невідомо.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Пів року протестів у Білорусі в Живому блозі
«На жаль, ми не можемо отримати більш детальну інформацію про багатьох із них – де вони перебувають, що їм інкримінують тощо», – сказали в штабі.
Кандидат Світлана Тихановська ввечері 8 серпня з міркувань безпеки залишила свою квартиру.
Вибори у Білорусі: нові дані після реєстрації кандидатів
- Шості вибори в історії незалежної Білорусі
- Відбудуться 9 серпня 2020 року;
- ЦВК Білорусі зареєструвала 15 ініціативних груп зі збору підписів із 55 заявок;
- 14 липня ЦВК Білорусі зареєструвала Олександра Лукашенка, Світлану Тихановську, Ганну Конопацьку, Андрія Дмитрієва та Сергія Черечня кандидатами у президенти.
- Люди в багатьох містах Білорусі вийшли на вулиці ввечері 14 липня після того, як Центрвиборчком відмовився зареєструвати кандидатами Віктора Бабарика та Валерія Цепкала, яких називають найреальнішими конкурентами Олександра Лукашенка.
- З початку виборчої кампанії правозахисники нарахували понад 700 затриманих: учасників «ланцюгів солідарності», членів ініціативних груп, активістів, політиків, блогерів, журналістів та просто перехожих на вулицях. 129 людей були покарані адміністративними арештами, 252 оштрафовані.
- Головного опозиційного політика Миколу Статкевича, як й інших його колег по опозиції, не допустили до збору підписів;
- 65-річний Олександр Лукашенко керує країною беззмінно вже майже 26 років;
- Окрім перших виборів 1994 року, на яких переміг Лукашенко, жодні інші на міжнародному рівні не були визнані вільними і справедливими (2001, 2006, 2010, 2015 роки).