У Білорусі державне обвинувачення запросило 12 років колонії для лауреата Нобелівської премії миру, голови правозахисного центру «Вясна» Алеся Беляцького, 11 років колонії – для його заступника Валентина Стефановича та 9 років – для координатора кампанії «Правозахисники за вільні вибори» Володимира Лабковича. Про це повідомляє «Вясна».
10 років колонії прокурор зажадав для Дмитра Соловйова, який залишив Білорусь. Його судять заочно.
Правозахисників звинувачують за статтями про контрабанду коштів та фінансування групових дій, які брутально порушують громадський порядок.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Суд у Мінську над Нобелівським лауреатом Алесем Беляцьким відмовився вести процес білоруською мовоюБеляцький, Стефанович та Лабкович перебувають під вартою з 14 липня 2021 року. «Вясна» зазначає, що всього у справі проти правозахисників 283 томи по 300 сторінок – це рекордна кількість матеріалів із політичного процесу. Окрім цього, у справі проходять близько 100 свідків, а по всій країні було проведено 120 обшуків.
Згідно з версією звинувачення, правозахисники з 4 квітня 2016 року до 14 липня 2021 року перевели в готівку гроші, які нібито прийшли від «різних структур і фондів» на банківські рахунки правозахисного центру «Вясна». Після цього, як стверджує обвинувачення, вони «незаконно» перевезли переведені в готівку гроші до Литви, всього було «без декларування» вивезено не менш як 201 тисяча євро і 54 тисячі доларів.
За матеріалами справи, «вони ж у зазначеному складі, а також з іншими особами навмисне здійснили підготовку громадян для участі у групових діях, які грубо порушують громадський порядок, а також фінансування та матеріальне забезпечення таких акцій під виглядом правозахисної та благодійної діяльності, у тому числі від імені ПЦ «Вясна», незареєстрованого фонду BY_HELP, у період із травня 2020 року до 14 липня 2021 року».
За активну позицію та правозахисну роботу Алеся Беляцького судили понад 20 разів: спочатку у Білоруській РСР, а потім і в сучасній Білорусі. За цю ж діяльність, тобто політичну боротьбу та правозахист, його пʼять разів висували на Нобелівську премію миру. 7 жовтня 2022 року Беляцького нагородили Нобелівською премією миру, яку вручили його дружині Наталіʼ Пінчук у День прав людини.