Наєв: Міністерство оборони виділить 20 млрд грн на придбання безпілотників

На переконання командувача, застосування безпілотних літальних апаратів значно розширюють можливості розвідки в цілому

У 2023 році Міноборони збільшить закупівлі безпілотників для Збройних сил України, повідомив командувач Об’єднаних Сил генерал-лейтенант Сергій Наєв у коментарі «Укрінформу».

За його словами, враховуючи потреби і запити української армії, у 2023 році на цей сегмент має бути спрямовано близько 20 млрд грн.

На переконання командувача, застосування безпілотних літальних апаратів значно розширюють можливості розвідки в цілому.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Посли G7 наголошують на «критичній важливості» боротьби з корупцією у контексті допомоги Україні

«З повітря можна добре відстежувати бойовий порядок противника, виявити, як кажуть у війську, «жирні» цілі, по яких потрібно негайно нанести вогневе ураження, передаючи цю розвідувальну інформацію , відповідно, на засоби вогневого ураження», – наголосив Наєв.

Також він зазначив, це дуже великий крок уперед, оскільки безпілотний літальний апарат може виконувати завдання, не наражаючи на небезпеку екіпаж, який керує його діями у повітрі.

«У такий спосіб масове застосування безпілотних літальних апаратів дасть змогу більш швидко просуватися під час наступальних дій, а також істотно знизить бойовий потенціал противника та повністю зможе змусити його не проводити наступальні дії на тих чи інших напрямках, – підкреслив генерал-лейтенант. – Таким чином, ми бережемо людські життя наших воїнів та нищимо ворога на тих відстанях, які дозволяють нам це робити, – підсумував військовий.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «В окопах перемогу не здобудемо»: генерал назвав умову для успіху ЗСУ

25 січня після оголошення союзників про надання Києву сучасних танків президент України Володимир Зеленський заявив, що потрібно «вийти на постачання літаків для України».

У вересні в інтерв’ю Радіо Свобода колишній посол США в Україні (2003-2006), директор Євразійського центру «Атлантичної ради» (Atlantic Council) Джон Гербст припустив, що США врешті-решт постачатимуть свої власні вдосконалені літаки, такі як F-15 та F-16. Але щоб ухвалити це рішення, Вашингтону, ймовірно, знадобиться шість або вісім місяців.

25 січня канцлер Німеччини Олаф Шольц після багатомісячних вагань погодив рішення надати ЗСУ танки Leopard 2 і дозволити іншим країнам постачати цей танк Україні.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Шольц вкотре відмовився передавати Україні винищувачі, аби не «підвищувати ставки»