Європарламент на засіданні 23 квітня схвалив продовження тимчасових заходів лібералізації торгівлі для України, захистивши при цьому фермерів ЄС, йдеться на сайті інституції.
«Депутати Європарламенту підтримали продовження призупинення імпортних мит і квот на українську сільськогосподарську продукцію ще на один рік, до 5 червня 2025 року, щоб підтримати країну в умовах безперервної жорстокої агресивної війни Росії», – вказано у повідомленні.
Рішення підтримали 428 парламентарів, 131 – був проти, ще 44 утрималися.
Згідно з новою постановою, комісія може вжити швидких заходів, якщо через імпорт з України певних продуктів виникнуть значні порушення на ринку ЄС або ринках однієї чи кількох держав-членів ЄС.
«Для захисту фермерів ЄС комісія може запустити екстрене гальмування для особливо чутливих сільськогосподарських продуктів, а саме птиці, яєць, цукру, вівса, крупи, кукурудзи та меду», – йдеться на сайті Європарламенту.
Тепер Рада ЄС має офіційно затвердити нові правила. Поточні торговельні заходи закінчуються 5 червня 2024 року, і нові правила мають відразу набути чинності.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ЄС планує ввести 50% мита на російські зерновіРаніше посли країн-членів Євросоюзу дійшли згоди щодо безмитної торгівлі та можливих квот для сільськогосподарської продукції з України з більшим захистом для фермерів ЄС.
Спочатку ЄЄ планував зберігати торгівлю з Україною на рівні років повномасштабного вторгнення, коли українська сільськогосподарська продукція ввозилась без обмежень. Проте Франція та Польща наполягли, що потрібно зважати також на довоєнний 2021-й рік. Компромісним рішенням стало врахування половини 2021 року.
Угода про асоціацію між Україною та ЄС, включаючи поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі, забезпечила українському бізнесу доступ до ринку ЄС з 2016 року. Після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, у червні 2022 року ЄС запровадив торговельні заходи, які дозволяють безмитний доступ усіх українських товарів до ЄС. Ці заходибули продовжені на один рік у 2023 році, а в січні Європейська комісія запропонувала продовжити призупинення ще на один рік з додатковими гарантіями для захисту ринку ЄС.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У ЄС погодили безмитну торгівлю для України з опцією обмежень