Колишньому командиру оперативної роти батальйону міліції особливого призначення «Беркут» повідомили про підозру, повідомляє Офіс генерального прокурора 4 серпня.
За повідомленням, йдеться про події 18 лютого 2014 року в Києві. Підозрюваний, за версією слідства, організував «вчинення підпорядкованими співробітниками терористичного акту», щоб завадити руху мітингувальників від Майдану незалежності до Верховної Ради.
Читайте також: Суд дозволив заочне розслідування щодо експрацівників СБУ за катування учасника Євромайдану
«З цією метою експравоохоронець забезпечив без відповідних підстав і з порушенням норм чинного законодавства невибіркове застосування співробітниками МОП «Беркут» спеціальних засобів та вогнепальної зброї. Такі дії колишнього командира роти «Беркуту» призвели до тяжких наслідків, у тому числі вбивств трьох мітингувальників, спричинення тяжких тілесних ушкоджень 11 особам, середньої тяжкості – 59, легких – 129», – заявляють у Офісі генпрокурора.
Екскомандиру «Беркута», який підпорядковувався управлінню Міністерства внутрішніх справ у Харкові, повідомили про підозру в «організації, на виконання явно злочинного наказу, перевищення влади та службових повноважень працівником правоохоронного органу, терористичного акту, незаконного перешкоджання проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, умисних вбивств та закінчених замахів на вбивства, заподіяння умисних тяжких тілесних ушкоджень».
Наразі правоохоронці вирішують питання про взяття його під варту. Ім’я підозрюваного наразі не розголошують.
Читайте також: Режисер стрічки «Ольга» про Євромайдан отримав приз у Каннах. Ексклюзивне інтерв’ю
21 листопада 2013 року в Україні почався Євромайдан. Він став відповіддю на рішення влади зупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Протести набули більших масштабів після розгону 30 листопада і тривали до лютого 2014 року. Силовики кілька разів намагалися розігнати учасників протестів.
За даними Генпрокуратури, всього під час Революції гідності постраждали 2,5 тисячі людей, 104 із них загинули – більшість у лютому 2014 року. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати Небесною сотнею. За даними Міністерства внутрішніх справ, від 18 лютого по 2 березня 2014 року під час виконання службових обов’язків у центрі Києва загинули також 17 силовиків.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Оцей вибух української свідомості подібний на Холодний Яр» – режисер Бондаренко про Революцію гідності