Заплановане розміщення в Німеччині американських далекобійних ракет необхідне як «засіб стримування» російського президента Володимира Путіна, заявила міністерка закордонних справ Анналена Бербок у статті для видання Bild am Sonntag.
Голова МЗС наголосила, що захистити Німеччину може те, що Берлін зараз «інвестує у власну безпеку й міць» – у рамках ЄС і НАТО, а також на національному рівні. Ці заходи включають рішення про розміщення американської далекобійної зброї в Німеччині, додала міністерка.
За її словами, ФРН необхідно побудувати «надійне стримування» російської агресії. Такі кроки повинні також захистити Польщу, країни Балтії і Фінляндію, «які безпосередньо межують із Росією і в останні місяці зазнали вибухового ефекту гібридних заходів на кордоні», зазначила Анналена Бербок.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: США розмістять гіперзвукові та інші далекобійні озброєння у НімеччиніНа саміті НАТО в липні у Вашингтоні США й Німеччина оголосили про майбутнє відправлення на територію ФРН американських далекобійних ракет. З 2026 року США планують розмістити у ФРН зенітні ракети SM-6, крилаті ракети «Томагавк» й експериментальні гіперзвукові системи зброї, які, як повідомляв Білий дім, «мають більшу дальність ураження, ніж наявні зараз в Європі».
Рішення про розміщення американської зброї викликало застереження деяких членів Бундестагу. Низка політиків закликали передати питання на обговорення парламенту. Серед іншого такі заклики звучать від законодавців із Соціал-демократичної партії Німеччини, що входить до владної коаліції.
Російський президент Володимир Путін, виступаючи на військово-морському параді на честь Дня ВМФ у Санкт-Петербурзі 28 липня, заявив, що Москва розгорне ракети середньої і меншої дальності, якщо в Німеччині будуть розміщені американські ракетні комплекси, здатні вражати територію Росії.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Путін: Росія розгорне ракети середньої та малої дальності, якщо США розмістять свої ракети в Німеччині