Російський лідер Володимир Путін має на меті залякати Захід, оновлюючи ядерну доктрину, яка розширює умови застосування Росією ядерної зброї, сказала 19 листопада у Варшаві міністерка закордонних справ Німеччина Анналена Бербок.
«Ми не дамо себе залякати», – наголосила очільниця німецької дипломатії, вказавши, що погрози з Кремля лунають уже не вперше.
«Путін грає нашими побоюваннями і страхами. Він почав це не 1000 днів тому, а ще в 2014 році. Ми вже тоді чули застереження наших східних партнерів, які чітко казали, що не можна покладатися на обіцянки з Кремля, а потрібно самим інвестувати у нашу оборону і безпеку. На жаль, ми чи попередній федеральний уряд не слухали наших партнерів у Європі. І якщо йдеться про «Північний потік-2», ми допустилися фатальної помилки, що піддалися погрозам або неправдивим обіцянкам. А після лютого (2022 року – ред.) федеральний уряд сказав, що не повторить цієї помилки вдруге. Тому ми разом і співпрацюємо як європейці, для того ми тут, як найсильніші європейські країни», – сказала Бербок після зустрічі з провідними дипломатами Польщі, Франції, Італії, Іспанії та Великої Британії.
Міністерка закордонних справ Німеччини зазначила, що її країна щодня протягом 1000 днів підтримувала безпеку України й робитиме це доти, доки Путін не виведе свої війська з України та доки на європейському континенті не запанує мир.
Також Бербок згадала про гібридні атаки, які застосовує Росія: «Йдеться про кібератаки, спостереження за критичною інфраструктурою. Вчора був перерізаний кабель між Фінляндією та Німеччиною, найімовірніше, це стосується і Швеції. Те, що цей кабель пошкоджений, це точно не випадково. Ми повинні щоденно доносити нашому суспільству, що Путін атакує не тільки Україну, а загалом європейську демократію і ми повинні щоденно боротися за цю європейську демократію, захищаючи і Україну, і нашу критичну інфраструктуру в Європі».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Путін змінив підстави для застосування Росією ядерної зброїПрезидент Росії Володимир Путін підписав указ «Про затвердження Основ державної політики Російської Федерації в галузі ядерного стримування». Документ опублікований на офіційному російському порталі правової інформації 19 листопада і набрав чинності.
Оновлена доктрина передбачає, що підставою для завдавання ядерного удару може стати «агресія проти РФ та її союзників з боку будь-якої неядерної держави за підтримки ядерної держави», а також масована повітряна атака неядерними засобами, зокрема безпілотниками.
Путін запропонував оновити доктрину ядерного стримування на засіданні Ради безпеки РФ 25 вересня. Речник президента РФ Дмитро Пєсков говорив, що зміни слід розглядати як «певний сигнал» для Заходу. «Це сигнал, який попереджає ці країни про наслідки в разі їхньої участі в нападі на нашу країну різними засобами, причому не обов’язково ядерними», – заявив Пєсков.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Дозвіл Києву бити далекобійними ракетами по РФ. Держдеп США відповів на звинувачення Кремля