Президент США Джо Байден підписав законопроєкт про фінансування частини американського уряду до кінця фінансового року, йдеться в повідомленні пресслужби Білого дому.
За даними відомства, підписаний законопроєкт передбачає фінансування протягом усього фінансового року до 30 вересня департаментів і агенцій федерального уряду США. Документ охоплює половину бюджетних законопроєктів для фінансування уряду США.
«Дякуємо лідерам Шумеру та Макконнеллу, сенаторам Мюррею та Коллінзу, спікеру Майку Джонсону, лідеру Джеффрісу та представникам Грейнджер і ДеЛауро за їхнє керівництво», – заявили в Білому домі.
Американський Конгрес планує 22 березня схвалити другий пакет з шести законопроєктів про фінансування на весь рік, що залишилися. Цей пакет стосуватиметься міністерств оборони, внутрішньої безпеки, охорони здоров’я та соціальних служб, кажуть у Білому домі.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Конгрес США ухвалив законопроєкти для уникнення шатдаунуРаніше, 9 березня, Сенат США вчасно схвалив пакет законопроєктів про витрати на суму 460 мільярдів доларів, щоб уникнути закриття багатьох ключових державних установ США.
Сенат встиг ухвалити рішення до півночі, коли закінчувалося тимчасове фінансування кількох вашингтонських відомств. Заходи, схвалені пізно ввечері 8 березня, містять шість законопроєктів про витрати і вже були підтримані Палатою представників. Тепер його має підписати президент Джо Байден.
Законодавці США також ведуть переговори щодо другого пакету з шести законопроєктів, включаючи фінансування американських військових, щоб забезпечити повне фінансування всіх федеральних агентств до 22 березня.
Раніше спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон заявив, що питання надання допомоги Україні розглядатимуть після того, як буде продовжено фінансування американського уряду.
Наразі у США не ухвалили остаточного рішення щодо надання Україні 60 мільярдів доларів допомоги.
Сенат США на нічному засіданні 13 лютого підтримав законопроєкт, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню на суму 95 мільярдів доларів, 60 мільярдів із яких призначаються Києву.
Тепер законопроєкт має схвалити Палата представників американського Конгресу, де більшість мають республіканці. Значна частина з них орієнтується на колишнього президента Дональда Трампа, який критично висловлювався про цей законопроєкт.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Трамп та інші: реакції на промову президента США Байдена ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Байден: Україна може зупинити Путіна, якщо ми її підтримаємо