Президент США Джо Байден в останні тижні свого перебування на посаді зважує можливість запровадження нових серйозних санкцій проти російського енергетичного сектору, адміністрація розглядає це як прощальний удар у своїй фінансовій війні проти Володимира Путіна. Про це 24 грудня пише американська газета The Washington Post (WP) з посиланням на чотири інформовані джерела.
За даними джерел, цей крок також надасть новій команді новообраного президента Дональда Трампа більше важелів впливу на переговори з Путіним щодо припинення війни Росії з Україною, сказали ці люди, які говорили на умовах анонімності, щоб описати обговорення, які не є публічними.
За словами кількох джерел, санкції будуть спрямовані на так званий «тіньовий флот» міжнародних суден, що перевозять російську нафту в незахідні країни, а також на російських експортерів нафти, які досі не були піддані санкціям. Серед можливих варіантів – відкликання ліцензії, що дозволяє банкам обробляти російські енергетичні транзакції.
Якщо ці санкції будуть запроваджені, вони можуть допомогти сформувати економічну та зовнішньополітичну спадщину Байдена до інавгурації Трампа, серйозний крок проти Росії перед тим, як він залишить посаду, підкріпить заяви Байдена про те, що він згуртував західних союзників для рішучої відповіді на вторгнення РФ в Україну у 2022 році, пише WP.
Він також має намір передати своєму наступнику сильну економіку - досягнення, яке може бути підірване раптовим енергетичним шоком у відповідь на стрибки цін, що сталися на початку його правління.
Читайте також: Країни G7 обіцяють «серйозні витрати» Росії завдяки санкціям через війну проти України
Раніше видання Bloomberg писало, що країни «Групи семи» вивчають шляхи посилення «стелі цін» на російську нафту, оскільки вони прагнуть краще вплинути на здатність Москви фінансувати свою війну проти України.
За нинішніх умов західні оператори можуть страхувати і транспортувати нафту лише тоді, коли вона купується за ціною, нижчою від 60 доларів. Але Москва почала використовувати так званий «тіньовий флот» танкерів, які часто працюють з невідомими страховиками або власниками, щоб транспортувати нафту на нові ринки, особливо в Азію. Цей «тіньовий флот» допоміг Росії обійти обмеження, ціни на її нафту більшу частину року перевищували верхню межу.
За даними журналістів, у травні цього року надходження від продажу нафти до державного бюджету Росії зросли майже на 50% порівняно з минулим роком, оскільки ціни на нафту зросли, а країна адаптувалася до міжнародних санкцій.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ЗМІ: ЄС цього року імпортує рекордні обсяги російського скрапленого газу