Президент США Джо Байден заявив, що «Група семи» (G7) допоможе Україні створити потужну армію, поки вона чекатиме на вступ до НАТО. Про це він сказав на церемонії з іншими лідерами G7 та президентом України Володимиром Зеленським на саміті НАТО у Вільнюсі.
«Ми збираємося допомогти їм побудувати потужну боєздатну оборону на землі, в повітрі та на морі», – сказав Байден, якого цитує AFP.
Байден наголосив, що «майбутнє України – в НАТО».
Водночас канцлер Німеччини Олаф Шольц у Вільнюсі зауважив, що обіцянки безпеки, дані Україні кількома країнами в рамках G7, мають бути частиною довгострокової стратегії підтримки Києва.
«Йдеться про безпекове партнерство, яке є вкрай необхідним і яке дозволить країнам-учасницям конкретизувати свої внески (для Києва), вбудовуючи ці внески в довгострокову стратегію, на яку Україна може покластися», – сказав Шольц журналістам, повідомляє Reuters.
Генеральний секретар Єнс Столтенберґ 11 липня – у перший день саміту НАТО – заявив, що Україна отримає запрошення на вступ до Альянсу, коли «погодяться усі союзники і будуть виконані умови». Він уточнив, що умови передбачають два виміри – модернізація оборонних інституцій України та війна, яка триває в країні.
Перед тим президент України Володимир Зеленський назвав «безпрецедентною і абсурдною» відсутність часових рамок для запрошення України в НАТО і для її членства у формулюваннях, які готуються для Вільнюського саміту Альянсу.
Читайте також: Генсек НАТО прокоментував заяву Зеленського про відсутність часових рамок для запрошення України
У комюніке Альянсу за підсумками першого дня саміту йдеться про те, що поступ України на шляху до інтеграції в НАТО «вийшов за рамки потреби» в Плані дій щодо членства.
Члени НАТО підтверджують намір прийняти Україну до НАТО, заявлений на саміті 2008 року в Бухаресті, зазначаючи, що Україна є «дедалі більш взаємосумісною та політично інтегрованою з Альянсом і добилася значного прогресу на шляху реформ».
Водночас НАТО планує робити огляд прогресу України в досягненні відповідності його стандартам і додаткових демократичних та безпекових реформ.
Альянс також заявляє про погодження «пакету розширеної політичної та практичної підтримки».
Гарантії безпеки є частиною поточних переговорів між лідерами НАТО щодо того, щоб Україна не зазнала нових нападів з боку Росії після закінчення війни.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Столтенберґ відповів на заяви Кремля про «небезпеку» західних гарантій Україні