У Всеукраїнському об’єднанні «Батьківщина» повідомили, що визначилися з формулюванням питання, яке може бути винесене на загальнонаціональний референдум щодо ринку землі.
«Члени ініціативної групи одноголосно підтримали формулювання питання майбутнього референдуму, яке звучатиме так: «Чи підтримуєте ви заборону продажу земель сільськогосподарського призначення будь-кому, крім держави Україна?» – повідомляє пресслужба політсили.
Зазначається, що до ініціативної групи з проведення референдуму увійшли 11 тисяч учасників, які невдовзі почнуть збирати 3 мільйони підписів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Верховна Рада ухвалила зміни до Земельного кодексуМинулого місяця Юлія Тимошенко повідомила, що Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» буде ініціювати проведення референдумів із п’яти питань.
За її словами, на референдуми планують винести такі питання: постачання населенню українського газу та атомної електроенергії з 30% рентабельністю, про продаж сільськогосподарських земель, про продаж стратегічної власності, питання про легалізацію канабісу і про гральний бізнес.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Раді зареєстрували законопроєкт про місцевий референдум26 січня парламент проголосував у другому читанні за законопроєкт №3612 «Про народовладдя через всеукраїнський референдум», який перебував на розгляді Верховної Ради більш ніж пів року. Його вніс президент Володимир Зеленський, який від початку каденції обіцяє встановити народовладдя в Україні.
Згідно з текстом законопроєкту, предметом всеукраїнського референдуму не можуть бути питання:
- що суперечать положенням Конституції України, загальновизнаним принципам і нормам міжнародного права, закріпленим насамперед Загальною декларацію прав людини, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, протоколами до неї;
- спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету і територіальної цілісності України, створення загрози національній безпеці України, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі;
- щодо законопроєктів з питань податків, бюджету, амністії;
- віднесені Конституцією України і законами України до відання органів правопорядку, прокуратури чи суду.