Прем’єр-міністерка Бангладеш Шейх Хасіна пішла у відставку після 15 років перебування при владі й залишила країну на тлі протестів, повідомили місцеві ЗМІ.
За повідомленнями, Хасіна полетіла на військовому гелікоптері з молодшою сестрою до Індії, після чого до її резиденції увірвалися учасники протестів. Відставки Хасіни вимагали протестувальники.
Головнокомандувач армії генерал Вакер-Ус-Заман зустрівся з лідерами політичних партій, після чого звернувся до нації. Він заявив, що буде сформований тимчасовий уряд, і всіх винних у насильстві на протестах покарають. Головнокомандувач армії також закликав протестувальників припинити виступи.
Напередодні лише за один день у столиці Бангладеш, Дацці в ході протестів і сутичок, в які вони переросли, загинули щонайменше 95 людей, сотні людей зазнали поранення.
Протести, які почалися з вимоги студентів скасувати систему квот на державні посади, розширилися і стали антиурядовими. Це сталося у відповідь на насильство влади до протестувальників під час попередньої хвилі демонстрацій наприкінці липня, яка закінчилася рішенням суду про скорочення квот. Тоді загинули близько 200 людей.
З новим витком протестів їхні учасники масово громили урядові будівлі, будинки депутатів і поліцейські дільниці, вимагаючи відставки прем’єр-міністерки країни Шейх Хасіни. У січні вона отримала четвертий термін поспіль.
За останні тижні було заарештовано щонайменше 11 тисяч осіб. Заворушення також призвели до закриття шкіл й університетів по всій країні.
Прагнучи зупинити заворушення, влада ввела в Дацці й інших районах комендантську годину, на 14 годин відключили мобільний інтернет і оголосили вихідні аж до середи. У протестах й ескалації насильства владна партія звинувачувала опозицію і заявляла, що готова до переговорів, коли «протестувальники цього захочуть».
Напередодні верховний комісар ООН із прав людини Волкер Турк, закликаючи уряд припинити напади на мирних протестувальників, наголосив, що «шокуюче насильство в Бангладеш має припинитися».