Українським військовим вдалося просунутися на Бахмутському напрямку, а російська армія зазнала втрат, повідомив речник Східного угруповання військ Збройних сил Сергій Череватий в ефірі телемарафону 11 червня.
За його словами, на Бахмутському напрямку бійці ЗСУ продовжують контратакувати «там, де є можливості».
«На флангах пройшли від 250 до 700 м, посунувши ворога. При цьому нанісши йому втрати – 66 окупантів знищили, 83 зазнали поранень, 3 потрапили до полону», - сказав речник.
Українські військові також «знищили дві бойові машини піхоти ворога, дві бойові машини десанту, БТР, два самохідних міномети «Нона», гаубицю Д-30, протитанковий ракетний комплекс та польовий склад з боєприпасами», уточнив Череватий.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Битва за Бахмут. Хроніка оборони міста-фортеці (оновлюється)За його інформацією, армія РФ також намагається контратакувати, але безрезультатно – впродовж доби відбулось три бойових зіткнення на Бахмутському напрямку.
«Ворог також 249 разів бив по українських позиціях різними типами артилерії та здійснив два авіанальоти», – підсумував Череватий.
У Міноборони Росії раніше заявили, що вранці 4 червня українська армія пішла в атаку на п’ятьох ділянках фронту. У відомстві стверджують, що спроба наступу нібито була марною.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Розбили повністю»: як танкісти на «трофеях» прорвали російські позиції під БахмутомПісля цього в Управлінні стратегічних комунікацій Збройних сил України закликали не вірити заяві Міноборони РФ.
Напередодні Міноборони України опублікувало ролик, в якому від імені українських військових звернулося з проханням дотримуватися інформаційної тиші. У ньому йдеться про те, що наступ ЗСУ розпочнеться без оголошення. Таку ж заяву зробила у неділю заступниця міністра оборони Ганна Маляр.
Росія активно штурмує Бахмут та населені пункти поблизу нього з липня 2022 року. У грудні наступ посилився. Наприкінці травня у Міноборони України повідомляли, що українські військові продовжують контролювати околиці Бахмута на південно-західній частині і «фактично вхід в місто». Тоді стверджувалося, що українські війська «виконують там важливі задачі, які не можемо оголошувати».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Запеклі бої в Серебрянському лісництві: чим важлива ця ділянка?