Бахмут має особливість, яка ускладнює процес деокупації, заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.
«Звільнення цього напрямку має свою особливість, яка ускладнює процес. Місцевість Бахмута і передмістя має розвинуту систему інженерних укріплень та розгалужену мережу опорних пунктів. Все це свого часу готувалось нашими військовими та місцевою владою для оборони, власне що і допомогло так довго ії тримати. Але зараз ці укріплення і опорні пункти зайняв ворог, тому щоб звільнити ці землі треба дещо більше зусиль і терпіння», – написала вона у телеграмі.
За її словами, українські війська станом на 27 червня у Бахмут не заходили, наступальні дії на Бахмутському напрямку тривають вже 4-й день – українські захисники щодня просуваються по флангах.
«Під час планування наступальних дій на сході наші військові враховували факт протиріч між «Вагнером» та чинною російською владою», – додала Маляр.
Читайте також: Під Бахмутом ЗСУ взяли в полон найманців ПВК «Ветерани» – Череватий
Напередодні у ЗСУ повідомили, що на Бахмутському напрямку українські війська тримають ініціативу і продовжують штурмові дії – ЗСУ просунулись на 600-1000 метрів.
Британська розвідка 26 червня заявила, що Україна активізувала атаки в районі Бахмута на Донеччині. «Українські сили досягли прогресу як на північному, так і на південному флангах міста», – повідомила британська сторона.
Американський Інститут вивчення війни повідомив у щоденному огляді з посиланням на «російські джерела», що війська РФ 25 червня відбили українські атаки в районі Бахмута, водночас українські сили просунулися на південний захід від Великої Новосілки.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Битва за Бахмут. Хроніка оборони міста-фортеці (оновлюється)