Уряд Німеччини звернувся до Конгресу Сполучених Штатів з проханням не запроваджувати нові санкції проти російського газопроводу «Північний потік-2». Про це повідомляє американське видання Axios, яке опублікувало конфіденційний документ, спрямований, як стверджується, 19 листопада посольством Німеччини в США конгресменам.
«Документ позначений як «неробочий», що є поширеною практикою в закритих дискусіях, в яких сторони прямо говорять про свої політичні позиції», – пише Axios.
Німецький уряд не підтвердив і не спростував справжність документа.
Читайте також: Життя після Меркель. Чи змінить Німеччина ставлення до Росії та що буде з «Північним потоком-2»?
Згідно з текстом, уряд Німеччини серйозно ставиться до своїх зобов’язань щодо липневої угоди зі США щодо необхідності домагатися продовження на 10 років чинного контракту на транзит газу через Україну. Побоювання з приводу того, що Росія відмовиться від цього транзиту – один із головних аргументів противників «Північного потоку-2».
Також у документі йдеться, що запуск газопроводу дном Балтійського моря не загрожуватиме Україні, якщо транзит газу через її територію буде збережений.
Берлін також стверджує, що будь-які санкції США проти їхнього союзника Німеччини «стануть виключно перемогою Путіна» і поставлять під загрозу виконання німецьких зобов’язань, у тому числі в частині підтримки України, що поставить під загрозу «трансатлантичну єдність». Також у зверненні наголошується, що нинішнє зростання цін на газ на світовому ринку не можна пов’язувати лише з діями Росії.
Читайте також: «Працюватимемо з новим урядом Німеччини щодо «Північного потоку-2» – голова МЗС про коаліцію у ФРН
Автори документу також стверджують, що у випадку, якщо Кремль почне використовувати «Північний потік-2» у політичних цілях, Німеччина нібито має цілу низку інструментів для тиску на Москву.
Представник Державного департаменту США, коментуючи документ для Axios, заявив, що збереження союзницьких відносин з Берліном і захист інтересів України не суперечать один одному, і Вашингтон має намір «найефективнішим чином» досягати досягнення обох цілей.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Нове вторгнення Росії в Україну можливе в разі запуску «Північного потоку-2» – експерти