Після вчорашніх російських атак дві гідроелектростанції вивели з експлуатації, повідомляє у телеграмі компанія «Укргідроенерго».
«На сьогодні вся гідрогенерація зазнала нищівних пошкоджень. Знищене обладнання потребує чималих зусиль для ремонту, відновлення і значних фінансових коштів. Нині підтримка, допомога і рішучі дії міжнародної спільноти як ніколи надзвичайно важливі », – йдеться у повідомленні.
В «Укргідроенерго» зауважили, що під час атаки РФ 8 травня значних уражень було завдано і обʼєктам гідроенергетики.
У ніч на 8 травня російські сили завдали комбінованого удару ракетами різних типів та ударними БПЛА, застосувавши 55 ракет та 21 ударний безпілотник. Як повідомляють у телеграмі Повітряні сили ЗСУ, українські військові збили 39 ракет та 20 ударних дронів.
За даними Міненерго, сили РФ атакували об’єкти генерації та передачі електроенергії у шести областях – Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій, Львівській, Івано-Франківській, Вінницькій областях.
У коментарі Радіо Свобода керівник «Укренерго» Володимир Кудрицький заявив, що під час цієї атаки більшість ударів були по електростанціям, які виробляють електроенергію, але також було влучання в один з об’єктів компанії. Він нагадав, що підстанції «Укренерго» транспортують та передають електроенергію.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Після атак РФ в енергосистемі є значний дефіцит. «Укренерго» попереджає про обмеження споживанняРосійські військові з жовтня 2022 року розпочали обстріли критичної енергетичної інфраструктури України, що спричинило дефіцит генерації електроенергії та проблеми з розподілом між регіонами. У 2023 році Росія зменшила інтенсивність атак.
У березні цього року Росія відновила атаки по об’єктах критичної інфраструктури в Україні, зокрема, здійснивши 22 березня найбільш масштабну атаку на українську енергетику за останній час. Тоді РФ завдала удару по найбільшій ГЕС України – ДніпроГЕС у Запоріжжі. У компанії «Укргідроенерго» повідомили про серйозні пошкодження. Згодом цілями російських атак були Канівська та Дністровська ГЕС.