МАГАТЕ: українські АЕС зменшили виробництво електроенергії після нових атак РФ

Повідомлень про пряме пошкодження АЕС не надходило

Три діючі атомні електростанції (АЕС) України сьогодні вранці знизили виробництво електроенергії після нових атак на енергетичну інфраструктуру країни, йдеться 28 листопада у заяві Генерального директора Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаеля Маріано Гроссі.

Вдруге менш ніж за два тижні Хмельницька, Рівненська та Південноукраїнська АЕС знизили рівень потужності в якості запобіжного заходу під час широкомасштабних військових дій в країні, в той час як на трьох обʼєктах пролунали сигнали повітряної тривоги, сказав Генеральний директор Гроссі.

У заяві зазначено, що на діючих АЕС загалом девʼять реакторів, і всі вони знизили потужність. Один реактор, на Рівненській АЕС, також був відключений від мережі. АЕС продовжували отримувати електроенергію ззовні, незважаючи на те, що Хмельницька АЕС втратила звʼязок з двома лініями електропередач.

«Енергетична інфраструктура України є надзвичайно крихкою та вразливою, що ставить ядерну безпеку під великий ризик. Я ще раз закликаю до максимальної військової стриманості в районах, де розташовані основні обʼєкти ядерної енергетики та інші обʼєкти, від яких вони залежать», – сказав Генеральний директор Гроссі.

Your browser doesn’t support HTML5

Комбінована атака РФ: наслідки обстрілу в містах України (відео)

Повідомлень про пряме пошкодження АЕС не надходило, але МАГАТЕ було поінформовано Україною, що удари в черговий раз вплинули на електричні підстанції, які станції використовують як для передачі, так і для отримання електроенергії за межами майданчика.

У ЗСУ раніше повідомляли про збиття 76 (з 85 запущених) крилатих ракет Х-101/«Калібр», трьох керованих авіаційних ракет Х-59/69 і 35 ударних БпЛА типу Shahed та безпілотників невстановленого типу, а 62 дрони були «локаційно втрачені». Загалом Росія атакувала 188 засобами повітряного нападу.

За даними Повітряних сил ЗСУ, внаслідок атаки РФ було 12 влучань, переважно в об’єкти паливно-енергетичного сектору.

В Україні діють три АЕС: Рівненська атомна електростанція (4 енергоблоки), Південноукраїнська атомна електростанція (3 енергоблоки) і Хмельницька атомна електростанція (2 енергоблоки). Запорізька атомна електростанція окупована російськими військовими з 2022 року.

За даними Міненерго, від жовтня 2022 року Росія завдала понад тисячу ударів по об’єктах української енергетичної інфраструктури, лише цього року через удари було втрачено 9 ГВт генеруючих потужностей.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Масована повітряна атака: чим атакувала Росія 28 листопада і куди влучила