Держдума Росії ухвалила одразу в другому і третьому читаннях законопроєкт, який дозволяє списувати прострочені кредити на суму до 10 мільйонів рублів за укладення контракту з російською армією, пише російська служба Радіо Свобода.
Норми поширюватимуться на мобілізованих, призовників, військових, які уклали контракт після 1 грудня 2024 року на термін понад один рік, а також на їхнє подружжя. Відповідно до закону, заборгованість у охочих скористатися пільгою повинна бути до укладення контракту, тобто списати можна буде тільки прострочені кредити, взяті до 1 грудня цього року.
Крім того, закон звільняє учасників війни проти України від виконавчого збору, який становить сім відсотків від заборгованості або майна, що стягується.
Також закон збільшує кредитні канікули – з 30 до 180 днів після дати закінчення контракту або дати припинення участі у війні. Але подати заяву про отримання канікул можна тільки до 31 грудня 2024 року.
Закон набуває чинності з 1 грудня 2024 року.
Росія з лютого 2022 року веде повномасштабну війну проти України. У вересні 2022 року президент РФ оголосив так звану «часткову» мобілізації (яка формально триває досі, указу про її завершення немає). Разом із цим зберігається призов до армії на строкову службу чоловіків віком від 18 до 30 років. Упродовж 2023 і 2024 років головним механізмом поповнення лав армії, яка веде війну, є укладення контрактів із міністерством оборони РФ. Плата за укладення такого контракту постійно зростає, і в Москві вже сягає 1,9 мільйона рублів.
16 вересня Путін підписав указ про встановлення штатної чисельності Збройних сил Росії на рівні 1,5 мільйона військових – це на 180 000 осіб більше, ніж в останньому указі про збільшення штатної чисельності Збройних сил Росії, який Путін підписав у грудні 2023 року.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Умєров: армія Росії нарощує сили і створює нові бригади