Поліцейські затримали 32-річного чоловіка, якого підозрюють у спробі підпалу Андріївської церкви, повідомила прес-служба Національної поліції України.
«Працівники поліції переглянули відео з камер спостереження, провели комплекс оперативно-розшукових заходів та встановили, що до правопорушення причетний 32-річний місцевий мешканець, який раніше проблем із законом не мав. У його помешканні вилучили одяг, ґаджети та запальні суміші. Сьогодні чоловіку оголосили про підозру та найближчим часом суд обере йому запобіжний захід», – заявили начальник столичної поліції Андрій Крищенко.
Правоохоронці розслідують кримінальне провадження за частиною 2 статті 15 та частиною 2 статті 194 (замах на умисне знищення або пошкодження майна).
За даними поліції, зранку 15 листопада двоє невідомих кинули дві пляшки з займистою рідиною у двері Андріївської церкви і використали газові балончики проти охоронців храму. Внаслідок інциденту ніхто не постраждав, займання не сталося.
У листопаді президент України Петро Порошенко підписав закон про особливості користування Андріївською церквою Національного заповідника «Софія Київська». Закон, який дозволяє передати Андріївську церкву в Києві у користування Вселенському патріархату, парламент ухвалив 18 жовтня.
11 жовтня Синод Вселенського патріархату (материнської структури всіх православних церков світу) постановив, що продовжує процес надання автокефалії помісній Українській православній церкві.
НА ЦЮ Ж ТЕМУ:
![Андріївська церква в Києві, яку передають в безоплатне користування Вселенському патріархату. Церква збудована в 1747–1762 роках](https://gdb.rferl.org/EDF2B72A-8892-4C7F-A22B-9D7BCC82B3DA_w1080_h608_b_s.jpg)
Андріївська церква в Києві, яку передають в безоплатне користування Вселенському патріархату. Церква збудована в 1747–1762 роках
Об’єднавчий собор Української православної церкви відбудеться в грудні – Вселенський патріархат
Агент «Юрек», покаяння і томос для України
Патріарх Варфоломій про автокефалію УПЦ: втручаємося тому, що це наш обов’язок
5 ознак втручання Росії у надання томосу для України очима українських науковців
Ми вимагаємо, щоб РПЦ не ховалася в Україні під назвою «українська» – Філарет
Вселенський патріарх Варфоломій I під час вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду в Україні 1932–33 років. Київ, 26 липня 2008 року