В Україні з лютого 2022 року задокументовані 534 правопорушення проти об’єктів культурної спадщини – дослідники

Село Богородичне Донецької області постраждало від окупації та обстрілів російської армії, 12 січня 2023 року

Від моменту повномасштабного вторгнення Росія вчинила щонайменше 534 злочини проти об’єктів української культурної спадщини, йдеться в дослідженні неурядової організації Кримський інститут стратегічних досліджень (CISS). Про це 27 вересня на пресконференції в Києві заявила керівниця проєкту CISS Ельміра Аблялімова-Чийгоз.

Порушення включають «привласнення об’єктів культурної спадщини, використання культурних цінностей у воєнних цілях, переміщення культурних цінностей з окупованих територій, пограбування музеїв, незаконні археологічні роботи, модифікацію та реконструкцію пам’яток і деконтекстуалізацію історичних місць», – сказала Аблялімова-Чийгоз.

Організація досліджує порушення культурної спадщини, починаючи з 2014 року, коли Росія незаконно вторглася в Крим, де, за словами Аблялімової-Чийгоз, було зафіксовано 200 порушень.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Святогірська лавра: понівечений осколками монастир потрапив у війну та релігійне суперництво

А у частинах окупованих Росією областей України (Херсонській, Луганській, Запорізькій і Донецькій) з 2022 року зафіксовано 334 порушення щодо культурної спадщини, повідомила вона.

Незалежно перевірити дані CISS наразі неможливо. На головній сторінці сайту організації CISS описує свою роботу як «зосереджену на дослідженні стану охорони об’єктів культурної спадщини на тимчасово окупованих територіях України та визначенні основних тенденцій у перебігу подій у цій сфері через призму міжнародне гуманітарне право».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Музейники США за допомогою технологій НАСА допомагають Україні збирати докази воєнних злочинів РФ
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Давні гроші України спростовують міфи пропаганди Росії – музейники США