В командуванні Сухопутних військ запрацювала гаряча лінія для військовослужбовців 155-ої окремої механізованої бригади «Анна Київська». Телефон довіри відкрили для прямого контакту з бійцями для стабілізації ситуації в бригаді, повідомив командувач Сухопутних військ Збройних сил України Михайло Драпатий.
Він розповів, що поспілкувався з командуванням підрозділу та французькими журналістами, які відвідали позиції та спілкувалися з бійцями бригади.
Командувач Сухопутних військ пояснив, що під час створення нової бригади мали місце такі проблеми:
- неналежне управління та контроль за всім процесом;
- помилки під час комплектування, і не завжди виважені рішення щодо управління особовим складом бригади;
- недосконале планування підготовкою як в Україні, так і за кордоном;
- запізніла реакція вищого командування на проблеми, що виникали в процесі створення та набуття спроможностей новою бойовою одиницею Сухопутних військ.
«Попри всі складнощі, бригада зайняла смугу, виконує бойові завдання, тримає позиції, і паралельно – працює над усуненням помилок та покращенням боєздатності. Це відбувається в трьох напрямках: підготовка та бойовий дух; забезпечення; управління та керованість особовим складом», – зазначив Михайло Драпатий.
Щодо самовільного залишення військової частини, Драпатий вважає, що це головний виклик, з яким стикнулася бригада через низьку ефективність та мотивацію командирів середньої ланки, які безпосередньо керують людьми.
«Тут немає простого рецепту – треба працювати над вирішенням всіх проблемних моментів, які зумовлюють СЗЧ, не тільки в Сухопутних військах, але в цілому в Збройних Силах. Кількість СЗЧ в бригаді буде зменшуватися пропорційно рішенням, які впливатимуть на боєздатність та мотивацію особового складу. Це – спільна задача органів влади та Сил оборони і всі відповідальні отримали вказівки», – наголосив командувач.
Також Драпатий обіцяє працювати над забезпеченням і підготовкою бригади.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Двері тюрми відкриються, а кришка труни ні». Розповідь військового 155-ї бригади про причини СЗЧСитуація в 155-й механізованій бригаді стала публічною 31 грудня, коли про це написав журналіст Юрій Бутусов. За його словами, ще до першого бою підрозділ самовільно залишили більше ніж тисяча мобілізованих, командира бригади звільнили, а один із керівників, відповідальних за формування бригади, помер від серцевого нападу.
Тим часом, 6 січня агенція France-Presse із посиланням на офіційного представника французької армії повідомила, що кілька десятків із понад двох тисяч українських військових зі складу 155-ї бригади «Анна Київська» дезертирували під час навчання.
«Була певна кількість дезертирств, але вони залишаються дуже незначними, враховуючи кількість людей, які пройшли навчання», – сказав агенції офіційний представник французької армії.
За підсумками наради з командирами підрозділів безпілотних систем головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що «приділив окрему увагу нарощенню спроможностей підрозділу безпілотних систем 155-ї механізованої бригади, а також проблемним питанням, які необхідно вирішити». Про це зазначено у його дописі у телеграмі 5 січня.
Сирський не уточнив, про які саме проблемні питання йдеться.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Комітет з нацбезпеки і оборони запросить на засідання сторони щодо ситуації у 155-ій ОМБР – нардеп