Партія «Європейська солідарність» 12 січня виступила із заявою, в якій підтвердила заплановане на 17 січня повернення до Києва з Варшави свого лідера, пʼятого президента України Петра Порошенка. Також у партії заявляють про «незаконне стеження за лідером опозиції».
Сам Порошенко порадив Офісу президента України Володимира Зеленського «не витрачати кошти на незаконне зовнішнє спостереження і прослушку – ми інформуватимемо вас про кожний крок, який наближає додому». «Так само не раджу владі лякати мене арештом прямо в аеропорту. Я повертаюся 17 січня о 9 ранку», – цитує Порошенка сайт партії «Європейська солідарність».
Наразі в Офісі президента чи будь-якій із українських спецслужб не коментували звинувачень у незаконному стеженні.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Це навіває спогади про найгірші роки режиму Януковича»: Як міжнародні експерти реагують на арешт майна Порошенка4 січня медіа поширили інформацію, що прокурор звернувся до Печерського суду щодо повернення клопотання про арешт Петра Порошенка для доопрацювання. Зокрема, видання Depo.ua посилалося на дані Єдиного реєстру судових рішень, згідно з якими відповідне клопотання подав старший слідчий ДБР Максим Дзвоник. Згодом у Державному бюро розслідувань заперечили відкликання з Печерського суду клопотання про обрання запобіжного заходу п’ятому президенту Петрові Порошенку.
У ДБР заявили 20 грудня, що п’ятому президенту України Петру Порошенку повідомили про підозру в державній зраді та сприянні терористичним організаціям. Йдеться про схему постачання вугілля з тимчасово окупованих частин Донбасу на суму близько 1,5 мільярда гривень.
Читайте також: Данілов розповів, за яких умов можуть розглянути санкції проти Порошенка
Порошенко відповів, що зараз перебуває за кордоном і повернеться в Україну в першій половині січня. Він також відкинув звинувачення в «державній зраді», назвавши підозру його в цьому переходом «червоних ліній».
Офіс генерального прокурора 24 грудня погодив клопотання про арешт Порошенка.
На підозру, яку висунули попередньому президенту України, одразу ж відреагували західні дипломатичні представництва. Вони застерегли українську владу від політичних переслідувань опозиції.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Геращенко: голова Верховної Ради не отримував повідомлення про вручення підозри Порошенку