Скинутий сирійський лідер Башар Асад із членами своєї родини прибув до Москви, Росія надала їм притулок, повідомляє офіційна агенція ТАСС із посиланням на джерело в Кремлі.
«Зазначається, що лідери збройної сирійської опозиції гарантували безпеку російських військових баз та дипломатичних установ. За даними джерела, РФ вважає за необхідне поновлення переговорів щодо врегулювання в Сирії під егідою ООН», – ідеться в повідомленні.
Дотепер у зведеннях офіційних російських інформагенцій противників режиму Асада називали не «збройною сирійською опозицією», а «терористами» та іншими аналогічними термінами.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Так буде з усіма диктаторами, які роблять ставку на Путіна» – Сибіга про падіння режиму АсадаСирійські повстанці рано вранці 8 грудня заявили, що взяли під свій контроль столицю Дамаск після блискавичного наступу, який відбувся в останні дні і швидко просунувся по всій країні.
Дамаск «тепер вільний від Асада», заявили повстанці у своїй заяві в соціальних мережах.
Місцеперебування президента Башара Асада було невідоме, хоча Сирійська обсерваторія з прав людини, що базується у Великобританії, повідомила, що Асад вилетів з Дамаска рано вранці 8 грудня. Куди саме полетів Асад, не повідомлялося.
Росія, його союзник, пізніше заявила, що Башар Асад вирішив залишити президентську посаду і залишив країну, давши «вказівку здійснити передачу влади мирним шляхом». За твердженням Москви, це сталося нібито в результаті переговорів Асада та учасників конфлікту, Росія у цих перемовинах не брала участі.
Читайте також: Reuters припускає, що президент Сирії Асад міг загинути в авіакатастрофі
Росія має численні військові об’єкти в Сирії, в тому числі авіабазу Хмеймім і стратегічні військово-морські об’єкти в Тартусі, які також використовуються для підтримки дій Кремля в Африці.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров раніше відмовився коментувати долю російських баз, заявивши, що він «не займається здогадками».
Читайте також: Ердоган сподівається, що після 13 років громадянської війни Сирія «здобуде мир і спокій»
Башар Асад покладався на Іран і Росію, щоб залишатися при владі з моменту початку конфлікту в 2011 році.