Верховна Рада дозволила передати Андріївську церкву Вселенському патріархату

Вселенський патріархат зможе проводити богослужіння у Андріївській церкві

Верховна Рада ухвалила на засіданні 18 жовтня законопроект, який дозволяє передати Андріївську церкву в Києві у користування Вселенському патріархату.

Це рішення підтримали 237 народних депутатів.

Інтер'єр Андріївської церкви в Києві

Законопроект ініціював президент України Петро Порошенко.

«Надання Вселенському патріархату культової споруди на Андріївському узвозі, 23 у Києві (Андріївської церкви) у безоплатне постійне користування є важливим кроком у проведенні роботи з підготовки надання автокефалії Православній Церкві в Україні», – ідеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Your browser doesn’t support HTML5

Томос для УПЦ: Путін програв?

11 жовтня Синод Вселенського патріархату (материнської структури всіх православних церков світу) постановив, що продовжує процес надання автокефалії помісній Українській православній церкві. Синод також постановив відновити канонічний сан голови Української православної церкви Київського патріархату Філарета і голови Української автокефальної церкви митрополита Макарія, а «їхні вірні відновлені у спілкуванні з Церквою».

Далі, як пояснив патріарх Філарет, керівники українських православних церков, УПЦ КП, УАПЦ і УПЦ (МП), повинні скликати Собор, на якому буде ухвалене рішення про об’єднання церкви й обрано її предстоятеля. Саме йому в майбутньому мають дати томос про автокефалію.

Росія заперечує проти рішення Синоду Константинопольського патріархату.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

Андріївська церква в Києві, яку передають в безоплатне користування Вселенському патріархату. Церква збудована в 1747–1762 роках

«Спроба перевороту чи самоізоляція». Як реагують на рішення РПЦ про розрив із Константинополем?

Порошенко про рішення РПЦ: «Ми на правильному шляху»

Росіянам припекло: томос для України здійняв переполох серед виборців Путіна

Церква України і «анафема Варфоломію»: мудре рішення роздратувало Кремль

Вселенський патріарх Варфоломій I під час вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду в Україні 1932–33 років. Київ, 26 липня 2008 року