Навіщо секретар Ради безпеки Росії приїхав до окупованого Криму?

Russia -- Russian Security Council Secretary Nikolai Patrushev (L) looks at President Vladimir Putin during a meeting with the BRICS countries' senior officials in charge of security matters at the Kremlin in Moscow, Russia, May 26, 2015

(Рубрика «Точка зору», спеціально для Крим.Реалії)

Секретар російської Ради безпеки Микола Патрушев, один з головних соратників президента Росії Володимира Путіна, 14 квітня провів у Севастополі нараду з питань «національної безпеки».

Приїзд Миколи Патрушева до анексованого Росією Криму, думаю, не варто вважати просто показовою акцією. Колишній керівник ФСБ Росії, як ми знаємо, є провідним ідеологом нинішнього режиму. Саме він тиждень тому пояснював читачам московського видання «Коммерсантъ» уявлення Кремля про наслідки зовнішньої політики нової адміністрації Сполучених Штатів і взагалі колективного Заходу.

Колишній керівник ФСБ Росії є провідним ідеологом нинішнього режиму

Якщо переказати цю бесіду двома словами ‒ Росія обороняється. Обороняється від агресивної політики США, які будують біологічні лабораторії біля кордонів Росії та Китаю. Обороняється від агресивної політики Європейського союзу, який намагається вплинути на суверенітет Росії за допомогою санкцій і не дає розвиватися державам-членам ЄС. Обороняється від агресивної політики України, яка збирається влаштувати війну на Донбасі.

А що стосується самої Росії? Як щодо концентрації російських військ біля кордонів з Україною? Як щодо хакерських атак, втручання у вибори, отруєння і переслідування політичних опонентів Кремля? Ці питання теж були поставлені й відповідь отримана: немає жодних доказів. Насправді вся небезпека ‒ від Вашингтона, Брюсселя, Києва...

Один із «майстрів» кривих дзеркал

Якщо розглядати візит Патрушева до Криму в парадигмі цих його уявлень про реальність, то, схоже, все логічно. Крим не визнається частиною Російської Федерації більшістю держав світу, та що там ‒ практично всіма. Україна намагається нагадувати про анексію за допомогою дипломатичних інструментів, готує той же саміт «Кримської платформи». Зовсім недавно тема Криму обговорювалася на переговорах президентів України й Туреччини Володимира Зеленського та Реджепа Тайїпа Ердогана. Президент Туреччини вкотре наголосив на визнанні територіальної цілісності України, невизнанні російської анексії та історичному боргу Туреччини перед кримськими татарами. І, до речі, ось вам, схоже, негайна реакція Кремля ‒ всі рейси з Росії на курорти Туреччини скасовані. Не через Ердогана та Зеленського, звичайно. Через пандемію.

Звинувачуватиме Вашингтон, Брюссель і Київ

Патрушев у Севастополі, зрозуміло, говоритиме про загрози. Не про загрози, що походять від Росії. А про те, як навколишній світ загрожує самій Росії, намагаючись поставити під сумнів її територіальну цілісність, знову забрати Крим. Звинувачуватиме Вашингтон, Брюссель і Київ. Й у цього його приїзду, впевнений, будуть свої підсумки. Вони стануть помітні не лише в посиленні антиукраїнської риторики російського керівництва Криму. Вони позначаться на долі людей.

Російські спецслужби, ймовірно, «виконуватимуть план» з пошуку «шпигунів», «провокаторів» і просто тих, хто не згодний з Путіним і Патрушевим. Російські суди, впевнений, ухвалюватимуть нові вироки активістам. А російські пропагандисти розповідатимуть, як у Криму борються із західною та українською загрозою ‒ щоб запобігти дестабілізації ситуації на півострові.

Патрушева давно знаємо як одного з «майстрів» кривих дзеркал. Схоже, і цього разу він відвідує Крим, щоб сконструювати ще одне таке криве дзеркало.

Віталій Портников – журналіст і політичний коментатор, оглядач Радіо Свобода і Крим.Реалії

Оригінал публікації – на сайті Крим.Реалії

Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: НАТО і США підтримують Україну і застерігають Росію