- ЗСУ втрачають території і людей: як це виправити?
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський дав своє перше інтерв'ю в ролі Головкома американському CNN. Під час цієї розмови він фактично визнав, що підготовка мобілізованих бійців в Україні не досконала, а військові нині відправляються на фронт після того, як пройшли менше підготовки, ніж йому б хотілося.
Проблему підготовки військовослужбовців досі активно обговорюють і в суспільстві, бо це болюча проблема, що б не казали про обов'язковий вишкіл у навчальних центрах.
Мобілізовані до лав Збройних сил України дійсно проходять цей вишкіл, але питання – як і скільки? Якість підготовки у навчальних центрах, як свідчать самі новобранці, різниться. Є центри з належними умовами, а є і досі з рудиментами «совкової» армійщини.
Фахівці центрів кажуть, що термін навчання залежить від військового досвіду новобранця або ж його відсутності. Хто без військових навиків – може проходити підготовку і до 2-3 місяців. А хто має бойовий досвід – менше місяця.
Головнокомандувач Сирський пояснює, що динаміка на фронті вимагає якнайшвидшого відправлення мобілізованих. Разом з тим каже, що новобранці таки проходять місяць базової військової підготовки, як цього вимагає закон, а потім ще від пів місяця і більше – спеціалізовану підготовку перед тим, як йти в бій.
Що нині кажуть самі мобілізовані, військові із фронту та інструктори?
Про це та інше дивіться у програмі «Свобода.Ранок» о 9:01 на @Радіо Свобода: