На початку 2024 року Україна може розпочати перемовини про вступ до ЄС – Джапарова

Еміне Джапарова

У ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова прокоментувала перспективу запуску процесу безпосереднього вступу України до ЄС.

«Є позитивні зрушення, які в останній період були схвалені, зокрема, це про відкриття е-декларацій. Потім призначення судів Конституційного суду, які мають бути відкритими. Зараз, фактично, імплементація цього закону відбувається. Були схвалені певні рішення по національних меншинах. Тобто цей процес триває і технічно ми чекаємо на оцінку Європейської комісії. І десь, я сподіваюсь, на початку наступного року ми можемо розпочинати перемовини про вступ», – розповіла заступниця міністра МЗС.

Щоправда Джапарова уточнила, що хотіла би «уникнути маркування з точки зору дат». За її словами, Україна перебуває у процесі виконання зобов’язань перед ЄС щодо вступу до Союзу і невдовзі вони мають бути виконаними.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Єврокомісії відкинули зв’язок між коштами для Угорщини та макрофіном для України

28 лютого 2022 року, невдовзі після початку повномасштабного російського вторгнення, Україна подала заявку на членство в Європейському Союзі. Президент України Володимир Зеленський попросив негайного вступу за «новою особливою процедурою», а президенти восьми держав ЄС закликали прискорити процес вступу.

23 червня 2022 року Європейська рада ухвалила рішення про надання Україні статусу кандидата на вступ до Європейського союзу. Таке ж рішення лідери ЄС ухвалили і щодо Молдови.

22 червня цього року Єврокомісія дала проміжну усну оцінку тому, як Україна втілює критерії для початку переговорів про вступ до ЄС: два з семи критеріїв виконані повністю, решта мають прогрес.

23 вересня ЗМІ писали про те, що Європейська комісія готується наступного місяця рекомендувати розпочати переговори з Україною про її членство в ЄС.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Шмигаль: Україна отримала черговий транш макрофінансової допомоги від ЄС
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Близький далекий друг. Що українці думають про Євросоюз?