Спільне звернення до Генсека ООН від діячів України та Латинської Америки про призупинення членства Росії

Очільник Росії Володимир Путін (справа) та президент Монголії Ухнагійн Хурелсух під час офіційної церемонії зустрічі в Улан-Баторі. Монголія, 3 вересня 2024 року

Українська Нобелівська лауреатка Олександра Матвійчук, правозахисниця, голова Центру громадянських свобод, повідомила, що Генеральному секретареві ООН Антоніу Гутеррешу направили відкритого листа про призупинення членства Росії у Генеральній асамблеї ООН.

Окрім українських організацій, за словами Матвійчук, цей лист підписали діячі з Латинської Америки.

«Серед них понад 20 колишніх міністрів закордонних справ і багато відомих правозахисників, більшість із яких обіймали важливі посади в рамках Міжамериканської системи захисту прав людини або в самій ООН», – написала Матвійчук на своїй сторінці у мережі Facebook.

У коментарі Радіо Свобода Олександра Матвійчук сказала:

Путіну не буде так легко провернути той самий трюк
Матвійчук

«Росія дуже старається переконати світ, що країни Глобального Півдня готові заплющувати очі на неспровоковану російську агресію. Тому звернення, яке спільно підписали організації з України та Латинської Америки, має велике значення. У листопаді в Бразилії відбудеться зустріч «великої двадцятки». Путін спеціально зробив візит до Монголії, щоб створити прецедент, коли країна-учасник Римського статуту порушує свої зобовʼязання щодо його арешту. Тож це звернення до генсека ООН демонструє, що на цей раз Путіну не буде так легко провернути той самий трюк»

Олександра Матвійчук, голова українського Центру громадянських свобод, який став лауреатом Нобелівської премії миру 2022 року, виступає на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). Страсбург, Франція, 26 січня 2023 року

  • Олександра Матвійчук – голова «Центру громадянських свобод», який став лауреатом Нобелівської премії миру у 2022 році.
  • «Центр громадянських свобод» документує порушення Росіє прав людини та воєнні злочини із 2014 року, починаючи від початку незаконної анексії Криму.
  • За два роки повномасштабної війни правозхаисники центру задокументували понад 68 тисяч воєнних злочинів Росії в Україні.
  • Радіо Свобода разом і «Центром громадянських свобод» реалізувало проєкт «Заручники війни. Вони пройшли крізь пекло», у якому зібрані свідчення цивільних заручників про незаконне позбавлення їх волі гібридними російськими угрупованнями на Донбасі, тортури та нелюдське поводження.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Змусити Росію до миру неможливо» – у Путіна прокоментували виступ Зеленського в Раді безпеки ООН
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Лідери США, Індії, Австралії та Японії: «застосування і погрози застосувати ядерну зброю – є неприпустимими»
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Росію треба примусити до миру». Виступ Володимира Зеленського на засіданні Радбезу ООН