У Китаї перевіряють компанію Shenzhen Bioeasy Biotechnology після скарг на якість тестів, які виробляє ця фріма. Іспанія виявила суттєву неточність у тестах, а Грузія відмовилася від поставок цього виробника. Тести Bioeasy продовжують замовляти українські лікарні, раніше про поставку цих тестів повідомив мер Києва.
Цього тижня Іспанія повідомила, що повертає китайській компанії Shenzhen Bioeasy Biotechnology її експрес-тести на новий коронавірус після того, як вони виявилися вкрай неточними.
Іспанія закупила їх 640 тисяч і вже розподілила в лікарнях перші 9 тисяч – після чого перевірка з’ясувала, що їхня точність становить лише 30%, тоді як нормою вважається принаймні – 80%.
Your browser doesn’t support HTML5
Вістка про неякісні тести стала ударом по іспанській владі у той час як країна опинилася серед світових лідерів серед захворюваності на COVID-19.
27 березня Грузія відмовилася від поставки Shenzhen Bioeasy Biotechnology.
Як повідомила міністр охорони здоров’я Грузії Екатеріне Тікарадзе, тепер країна веде переговори з іншою компанією, в якої закупить дві тисячі тестів і перевірить їхні результати, перш ніж замовляти всю партію у 210 тисяч.
Саме тести Bioeasy вже замовив мер Києва Віталій Кличко.
10 березня Кличко повідомив, що такі тести мали надійти у сім базових лікарень Києва.
В Україні також працює офіційний дистрибутор Shenzhen Bioeasy Biotechnology, на сторінці в інтернеті можна замовити еспрес-тест для «якісного виявлення антитіл IgG і IgM 2019-nCoV» у пацієнтів з підозрою на COVID-19.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Українські тести на коронавірус – «швидші і дешевші»: чи знайде уряд грошіЗа даними бази ProZorro, подібні тести також активно замовляють українські медичні заклади.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Києві всі нові хворі з діагнозом COVID-19 мають вік до 40 років – КличкоЯк це пояснюють
Shenzhen Bioeasy Biotechnology пообіцяла іспанцям замінити частину тестів, в Мадриді на це погодилися. У компанії вважають, що випробування могли проводити без суворого дотримання правил, що могло знизити якість тестів. Але у соціальних мережах фірма визнала, що недостатньо пояснювала як користуватися еспрес-тестами.
Посольство КНР у Мадриді повідомило, що фірма Shenzhen Bioeasy Biotechnology не отримала лізенції на експорт. Китайські дипломати також наголошують, що в офіційній допомозі Китаю немає товарів такого виробника.
27 березня у Китаї оголосили про перевірку роботи Shenzhen Bioeasy Biotechnology.
У Чехії теж незадоволені тестами з Китаю
У Чехії деякі медичні працівники також незадоволені якістю еспрес-тестів з Китаю.
23 березня на засіданні кризового штабу Моравсько-Сілезького регіону Чехії регіональнй гігієніст Павла Сврчінова заявила, що рівень похибок у перші дні тестування сягав 80%.
Це відразу заперечив заступник міністра охорони здоров’я Чехії Роман Примула. Він каже, що похибки були на рівні 20-30%, а еспрес-тести виявилися ефективними в Китаї.
Еспрес-тести, на відміну від класичних, не показують наявність вірусу, а лише антитіл, які організм виробляє орієнтовно на 5-6 день після зараження.
Чи якісні респіратори
Крім еспрес-тестів, надходять скарги і на якісіть респіраторів із Китаю.
Нідерланди відкликають понад півмільйона респіраторів стандарту FFP2.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Нідерланди відкликають понад пів мільйона неякісних масок із Китаю
Випробування виявили, що ці респіратори не захищають обличчя або мають несправні фільтри.
У Чехії один стоматолог, як повідомляють місцеві ЗМІ, вирішив самостійно звернутися до лабораторії.
Але перевірка в Празі виявила, що фільтр його китайского респіратора навіть кращий, ніж визначено стандартами.
«Це не комплексне дослідження, але в цьому конкретному випадку можемо підтвердити, що респіратор може охороняти і проти коронавірусу», заявили в установі з охорони праці.
Разом з тим, Китай продовжує активно надсилати медичні товари різним державам, включно з Україною.
29 березня до Києва прилетів другий літак із КНР із засобами захисту від COVID-19.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: В Україну прибув другий літак із Китаю з засобами захисту від COVID-19 – ОП
Довідка про тести
Експрес-тести – підтверджують, що людина вже перехворіла від коронавірусної інфекції, якщо виявлять специфічні антитіла. Зазвичай, їх треба робити на 5-6 день
«На момент тестування у пацієнта просто ще можуть не напрацюватися антитіла і тест дасть результат – «здоровий», – пояснює молекулярний генетик Оксана Півень.
ПЛР тестування – тести на основі полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР) дають змогу з високою точністю діагностувати вірусні, мікробні, грибкові інфекції. Цей тест з високою точністю може діагностувати інфікування коронавірусом, навіть при повній вдсутності будь-яких симптомів.
Українські вчені, за умови фінансування урядом, можуть вже за кілька днів виробити 50 тисяч тестів ПЛР. Першу партію вони уже направили у лікарні.
Читайте ще:
Епідемія коронавірусу у Франції: штрафи за порушення карантину, підтримкка лікарів та креатив
Через COVID-19 помер колишній заступник голови Київської ОДА