«Один із найбільших штурмів війни»: Росія кинула бронетанковий кулак на Курахове

Увечері 24 липня 79-а окрема десантно-штурмова Таврійська бригада ЗСУ повідомила на своїх сторінках у соцмережах, що відбила на Курахівському напрямку «один з найбільших російських штурмів за весь час повномасштабної війни».

За даними бригади, армія Росії одночасно кинула на позиції бригади 11 танків, 45 бойових броньованих машин із десантом та одну бойову машину підтримки танків «Термінатор». Окрім цього, армія агресора атакувала і на мотоциклах – на спробу прориву виїхали 12 «гонщиків».

Колони російської армії, як йдеться у повідомленні, висунулися на атаку на світанку відразу з кількох напрямків – проте аеророзвідка виявила колони далеко на підступах до позицій Сил оборони.

Оператори ударних дронів почали зупиняти перші танки та ББМ (бойова броньована машина – ред.), після цього в бій вступили протитанкісти. Декілька одиниць техніки агресора підірвалися на мінах.

«У підсумку бою наші десантники підбили 6 танків та 7 ББМ з піхотою. Спалили усі 12 мотобайків. Росіяни зазнали шалених втрат у живій силі: 40 окупантів – знищено, ще 37 – поранено. Після підбиття перших танків і бронемашин інша техніка кинулась тікати з поля бою», – зазначили у бригаді.

Вранці 25 липня Генштаб повідомив про 32 атаки армії Росії на Курахівському напрямку, більше тільки на Покровському – 38. Атакував агресор на Курахівському напрямку в районах Красногорівки, Костянтинівки та Парасковіївки.

Головні питання випуску:

  • Навіщо Росія кинула, можливо, найбільший за весь час війни бронетанковий кулак на Курахове?
  • Куди рветься агресор на цьому напрямку – і навіщо поспішає?
  • І що зміниться після захоплення Новоселівки Першої на іншій ділянці фронту – Покровській?

​Про це та інше йтиметься в ефірі Радіо Донбас Реалії. Дивіться наживо – о 16:30 на @Радіо Свобода:

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Мама плакала, жінка сказала, що я дебіл»: як українські засуджені стають піхотинцями ЗСУ
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Очеретинський виступ: військові ЗСУ потрапили в котел під Прогресом?
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Все залишили вдома – 22 кози, кури, три собаки». З «гарячого» Торецька поспіхом їдуть люди

Схід

  • Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський заявив, що втрати Росії у війні проти України є втричі більшими, ніж українські, а на окремих напрямках «навіть ще вищі». Він сказав про це в інтерв’ю британському виданню The Guardian, оприлюдненому 24 липня.
  • Російські війська починають відчувати тиск українських контратак, але здатність України проводити більш потужні контратаки, як і раніше, залежить від постійної військової підтримки від країн Заходу, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW) 10 липня.
  • Керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що ситуація на фронті є «досить складною» і такою залишатиметься ще щонайменше місяць. Про це він заявив виданню The Philadelphia Inquirer (матеріал було опубліковано 23 червня).
  • Російські війська протягом дня нарощують темпи наступальних та штурмових дій, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ у зведенні на 19:00 19 червня. За повідомленням, російська армія «шукає шляхи, аби вклинитися в нашу оборону та спробувати вибити українські підрозділи із зайнятих рубежів».
  • Війська Росії зосередили основні зусилля на Покровському та Курахівському напрямках, де зібрали найбільшу кількість своїх штурмових підрозділів зі складу восьми ударних бригад. Про це повідомив 12 червня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський після роботи у військових частинах східного фронту. На Харківському напрямку, зазначив головком, армія РФ веде безуспішні дії, намагаючись створити так званий «пояс безпеки», а у Вовчанську «противник загруз».
  • Російські війська, ймовірно, досягли обмеженого прориву на сході Часового Яру і взяли під контроль Іванівське на Донеччині, йдеться 12 червня у повідомленні Міністерства оборони Британії із посиланням на дані розвідки.
  • Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) 9 червня зазначали, що наявних російських резервів чисельністю 60 000 осіб, ймовірно, «буде недостатньо для підтримки одночасних широкомасштабних наступальних зусиль на кількох напрямках».
  • Україна зможе почати обмежені контрнаступальні операції наприкінці цього року, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни, опублікованому 27 квітня. За прогнозами аналітиків, ЗСУ «із високою ймовірністю» стабілізують лінію фронту вже у наступні місяці.
  • Армія Росії розпочне новий наступ на Донбасі наприкінці весни – на початку літа цього року, заявив Буданов в інтерв’ю німецькому телеканалу ARD, опублікованому 7 квітня. За його прогнозом, російські сили намагатимуться рухатись у напрямку Покровська.
  • Американський Інститут вивчення війни (ISW) заявив 15 березня, що війська РФ продовжать тиснути на Донбасі, щоб дестабілізувати українські оборонні лінії – аби розпочати вже новий наступ влітку 2024 року. За прогнозами аналітиків, успіхи Кремля у ньому залежатимуть від військової допомоги Заходу Україні.