Минула вже доба після старту вакцинації від коронавірусу в Україні. У першу чергу щеплення отримують медичні працівники, які працюють із хворими на COVID-19. Ось що вони кажуть, про своє самопочуття після вакцинації, та чому вакцинуватися важливо.
Перший вакцинований в Україні лікар – Євген Горенко з Черкас. Він отримав вакцину від коронавірусу о 13-й годині 24 лютого. Через добу в коментарі Радіо Свобода він каже, що почувається нормально: «все чудово, все нормально, зараз займаюсь справами по роботі».
Вчора, отримавши британський препарат Oxford/AstraZeneca індійського виробництва, який випускається під назвою Covishield, він сказав, що вакцинуватися необхідно як мінімум 50% населення, аби кампанія з вакцинування була ефективною.
Без цієї вакцинації COVID сам по собі не зникнеЄвген Горенко
«У нас, на жаль, соціум живе фейками, і людям нашого соціуму набагато краще сприймати фейки, аніж реалії. Це по-перше, а по-друге, вакцинація – це винятково індивідуально, це добровільна справа: не хочуть – це справа їхня, але ми повинні зрозуміти, що без цієї вакцинації, як це не гнітить, COVID сам по собі не зникне», – каже Горенко у телефонному коментарі Радіо Свобода.
«Вакцинація – це звична справа»
У Вінницькій ОДА Радіо Свобода підтвердили, що перша вакцинована лікарка в області Людмила Бойко теж не відчуває жодних ускладнень після введення препарату напередодні.
Людмила – сімейна лікарка і членкиня однієї з 20 мобільних бригад, які вчора розпочали вакцинацію від коронавірусу у Вінницькій області. Жінка каже, що не має сумнівів у якості вакцини, адже й інші вакцини, вироблені в Індії, давно використовуються в Україні, і вона ними задоволена.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: МОЗ: медики, які першими отримали щеплення від COVID-19, почуваються добре«Вакцинація – це звична справа. Ми вакцинуємось від дифтерії, правця, від грипу. Щорічно від грипу практично. Від дифтерії і правця – кожні 10 років. В житті вже пройшло стільки вакцинацій, що це вже звична справа. Тим більше сімейні лікарі, вони цього не бояться», – сказала Бойко, коли отримувала щеплення 24 лютого.
Єдиним захистом завжди була вакцинація від інфекційних хворобЛюдмила Бойко
Лікарка пояснює, що препарат Oxford/AstraZeneca має менше побічних ефектів, ніж інші препарати на ринку. З нею також легше працювати лікарям, адже вакцина не потребує низьких температур для зберігання.
«Ми не хочемо більше хоронити наших рідних, і єдиним захистом завжди була вакцинація від інфекційних хвороб», – пояснює Бойко.
«Цілий день цього чекали»
До Житомира 17300 доз вакцини дісталися із запізненням. Першу вакцину в області ввели приблизно о 20-й годині 24 лютого. Її отримав лікар-анестезіолог Василь Шутенко.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: В Україні розпочалася вакцинація від COVID-19«Ми і не очікували, що будуть якісь наслідки. Ніякого болю, ніяких таких надзвичайних наслідків. У мене у колективі, хто мав щеплюватися, всі йшли з посмішкою. Цілий день чекали, коли цей день настане, щоб бути першими. Все відбулося, і все нормально», – сказав лікар журналістам після щеплення.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Коронавірус в Україні і світі. Живий блог