Згадав про Україну лише у відповідях: що ж сказав кандидат на очільника Пентагону на слуханнях у Сенаті

Піт Геґсет, номінант на посаду очільника Пентагону, під час слухань у комітеті Сенату США зі збройних сил щодо затвердження його кандидатури, Капітолій, Вашингтон, 14 січня 2025 року

Кандидат на посаду міністра оборони США на слуханнях у Сенаті щодо затвердження його на посаді практично не згадував про Україну, але йому довелось відповідати на запитання сенаторів про це.

У вівторок, 14 січня, у Комітеті Сенату США зі збройних сил відбулися слухання щодо затвердження кандидатури Піта Геґсета на посаду очільника Пентагону.

44-річний військовий офіцер та ведучий ток-шоу Fox News Піт Геґсет понад 4 години спілкувався з сенаторами. Більшість із запитань стосувалися його біографії та його висловлювання в минулому щодо ролі жінок в армії.

Частина сенаторів критикує номінацію Геґсета, його звинувачують у сексуальних домаганнях, надмірному вживанні алкогольних напоїв і в браку досвіду управління великою організацією.

Водночас сенатори, які підтримують кандидатуру Геґсета, наголошують, що він є кваліфікованим, адже як колишній військовий знає, з чим стикаються бійці на полі бою.

«Історія Піта не надто відрізняється від історії мільйонів інших ветеранів, і вони це знають, і вони цінують його за пережитий досвід», – представляючи сенаторам кандидатуру Геґсета, сказав Майк Волц, номінований Дональдом Трампом на посаду радника президента з нацбезпеки.

Піт Геґсет, номінант на посаду очільника Пентагону, 21 листопада 2024 року

«Мир через силу»

Під час вступної промови на слуханнях комітету Сенату США зі збройних сил, говорячи про свої плани в разі обрання на посаду голови Пентагону, Піт Геґсет не згадав про загрозу з боку Росії взагалі, водночас наголосив на небезпеці Китаю:

«Передусім ми будемо захищати нашу Батьківщину, наші кордони й наше небо. По-друге, ми будемо працювати з нашими партнерами та союзниками, щоб стримати агресію в Індо-Тихоокеанському регіоні з боку комуністичного Китаю».

При цьому Геґсет торкнувся теми припинення воєн, однак не конкретизував: «Зрештою, ми відповідально припинимо війни, щоб гарантувати, що наші ресурси будуть пріоритетними для переорієнтації на більші загрози».

Піт Геґсет додав, що Міністерство оборони США під керівництвом Дональда Трампа «досягне миру через силу, і, переслідуючи ці першочергові цілі національної безпеки Америки, залишатиметься патріотично аполітичним і чітко конституційним».

Незалежний сенатор Анґус Кінг під час слухань звернув увагу, що у вступному слові номінант на посаду очільника Пентагону не говорив про війну Росії проти України. Він зазначив, що його «дуже стривожила» вступна промова Геґсета.

«У цій заяві немає жодної згадки ні про Україну, ні про Росію. Чи це сигнал того, що ми плануємо покинути Україну?» – запитав Кінг у Геґсета.

На це Піт Геґсет відповів, що запитання України – «політичне рішення на рівні президента»:

«Він (новообраний президент Дональд Трамп – ред.) чітко дав зрозуміти, що хотів би покласти край цьому конфлікту. Ми знаємо, хто агресор. Ми знаємо, хто – хороший хлопець. Ми хочемо, щоб це було якомога вигідніше для українців, але цій війні треба покласти край».

На це сенатор Анґус Кінг зауважив, що за політикою США щодо України стежать, зокрема, і в Китаї:

«Ви багато говорите про стримування Китаю, я б сказав, що Сі Цзіньпін дуже уважно стежить за тим, що ми робимо. Якщо ми залишимо Україну, це буде найсильнішим можливим знаком для Сі Цзіньпіна, що він може захопити Тайвань без значного опору з боку цієї країни».

Читайте також: «Знаємо, хто агресор» – кандидат на очільника Пентагону згадав про Україну лише у відповідях на слуханнях у Сенаті

Стримування Росії

Загрози з боку Росії Геґсету також довелося коментувати у відповідь на запитання інших сенаторів.

Зокрема, сенатор Майк Раундз запитав про кроки, які зробив би Геґсет, щоб підготувати Міністерство оборони США до «одночасного проведення та підтримки операцій у кількох регіонах, зберігаючи при цьому готовність та стримування у всьому світі».

У відповідь на це Геґсет вказав на Трампа: «Я вважаю, що нашій країні неймовірно пощастило мати нового головнокомандувача в особі Дональда Трампа, який завдяки стратегічному підходу, який він застосував щодо союзників і проти ворогів, запобіг війнам і має намір робити те саме».

Геґсет зазначив, що головне завдання команди Міністерства оборони — «стримувати та запобігати війнам».

«Я думаю, що президент Трамп на чолі зробить великий внесок у те, щоб наші вороги знали, що в місті з'явився новий шериф», – сказав Геґсет.

Про Дональда Трампа Геґсет згадав, і відповідаючи на запитання про майбутню співпрацю США з союзниками, зокрема, партнерами по НАТО.

«У наших союзників і партнерів немає кращого друга, ніж президент Дональд Трамп, – сказав Геґсет. – Він досяг того, що альянс НАТО став значно міцнішим».

Згадки про Україну

Про Україну Геґсет згадав, коментуючи вивід американських військ з Афганістану, він звинуватив адміністрацію чинного президента Джо Байдена в демонстрації слабкості.

«Те, що було розв’язано через ситуацію в Афганістані, – атака 7 жовтня, вторгнення в Україну, – світ визнав слабкість, якою вона була...» – сказав Геґсет.

Також номінант на посаду очільника Пентагону говорив про Україну в контексті інвестицій в американську оборонну промисловість, вказавши, що США мають інвестувати в нові технології, зокрема, спостерігаючи за досвідом їхнього використання на війні в Україні.

Сенаторка Джекі Розен запитала в Геґсета, чи збирається він давати новообраному президенту Трампу військові поради для перемоги у війні в Україні, на що він відповів:

«Сенаторко, я завжди буду давати свої чіткі рекомендації, найкращі рекомендації президенту Сполучених Штатів щодо таких питань».

Піт Геґсет, номінант на посаду очільника Пентагону, під час слухань у комітеті Сенату США зі збройних сил щодо затвердження його кандидатури, Капітолій, Вашингтон, 14 січня 2025 року

Критика через висловлювання про жінок і плани щодо Гренландії

Чимало критики на адресу кандидата Геґсета звучало через його висловлювання щодо жінок в армії. Законодавці просили пояснити, що означають слова потенційного очільника Міноборони США, що жінки не повинні брати участь на полі бою.

«Сенаторе, я ціную ваші коментарі, і хочу зазначити, що я ніколи не зневажав жінок, які служать в армії. Я поважаю кожну військовослужбовцю, яка одягла форму, в минулому і зараз. Моя критика, сенаторе, і раніше, і зараз, і з особистого досвіду, стосувалась випадків, коли я бачив заниження стандартів [для жінок в армії]», – відповідав Геґсет.

Кандидат на очільника Пентагону також не зміг відповісти на запитання, чи готовий він надіслати американські війська, щоб окупувати іншу країну, наприклад, Гренландію.

«Одна з речей, яку гарно вміє робити президент Трамп – це ніколи не говорити про свої плани. І тому я б ніколи у публічному просторі, так чи інакше, не дав прямої відповіді», – сказав він.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Обранець Трампа на очільника Пентагону: що Піт Гегсет говорив про Україну