Прибутки від війни: чи доцільно продавати знищені війною автівки як цифрове мистецтво? (фотогалерея)

В Ірпені під Києвом на згорілому автомобілі – соняшник – один із символів України.

Інсталяція викликає занепокоєння серед деяких українців, тоді як інші вітають новий підхід до збору грошей для мистецької спільноти країни, яка знемагає під час війни

Інсталяція розташована на головній дорозі, яка веде до Ірпеня, де, за даними влади, під час вторгнення Росії, яке почалося 24 лютого, були вбиті 200-300 мирних жителів.

Зруйноване місто українські війська взяли під контроль наприкінці березня. Міська влада схвалила таку роботу та запевнила художників, що в автомобілях ніхто не загинув

Один власник транспортного засобу подякував митцям «за перепрофілювання цих автомобілів на щось більш гарне». Але киянину це не сподобалося, він сказав: «Спогади ще суперсвіжі»

«Я розумію ідею про те, що квіти демонструють надію на майбутнє і що Україну неможливо знищити, незважаючи на те, що російські військові намагалися зробити тут, але, можливо, це занадто рано», – каже валлієць Казимір Кіндл, який живе в Україні

Трек Келлі, художник-мураліст із Лос-Анджелеса, та Олена Янко, українська художниця, яка бере участь у проєкті, кажуть, що поважають занепокоєння, але сподіваються, що це місце стане місцем для роздумів.

«Так, є люди, які нас не зрозуміли. Вони думають, що ми танцюємо на могилах загиблих, – каже Олена Янко. – Але ми хочемо показати, що... життя триває. Ми виграємо [війну] і можемо перемогти ворога: чи то пензлем, чи зброєю»

Трек Келлі, який допоміг ініціювати проєкт, фото від 10 серпня 2022 року

Українські художники В’ячеслав Рибка та Олена Янко наносять фарбу на один із багатьох автомобілів, які входять до складу інсталяції.

Американська благодійна організація beautifyearth.org приймає неоподатковувані пожертви для артистів, і незабаром будуть опубліковані деталі про те, де можна купити NFT.

Трек Келлі каже, що інші українські міста запропонували місця для більшої кількості свого мистецтва. «Вони хочуть прикрасити ці занедбані райони, доки їх не можна буде відновити, щоб... з руїн виростала якась яскравість, колір і природа, якесь своєрідне відродження»

Український військови перед інсталяцією робить на собі знак хреста