Фінал нацвідбору «Євробачення-2020» таки не обійшовся без скандалу. Взагалі, умовно його можна поділити на такі епізоди: несподівана перемога, неочікуване падіння і скандал навколо. Але про все по порядку.
Впевнену перемогу здобув гурт Go-A: найвищий бал як від суддів, так і від глядачів. На «Євробаченні» у Роттердамі буде представлена пісня повністю українською мовою.
Радіо Свобода підготувало короткий огляд фіналу нацвідбору, який покаже те, чого неможливо побачити під час трансляції.
Коли оголосили результати, по емоціях гурту було видно, наскільки вони були неочікувані для них. Солістка Катерина Павленко пізніше розповіла журналістам, що досі ще не вірить у перемогу.
Цього року фінансову підтримку переможцеві національного відбору під час підготовки, поїздки й перебування на конкурсі надає Суспільне мовлення. Але це буде лише половина від необхідної суми.
Солістка групи Go-A признається, що поки не знає, де брати решту суми, бо всі фінансові можливості вичерпали на етапі підготовки до нацвідбору.
«Українці за нас проголосували, тепер допомагайте нам, бо тепер я не знаю як нам із цим справлятися», – відповіла Катерина Павленко журналістам, але працівники проєкту з-за кадру підказували, що це питання не сьогоднішнього обговорення.
Скандал із TVORCHI
Неочікуваною перемога Go-A виявилася ще і тому, що протягом тижня і експерти, і букмекери пророкували перемогу гуртові TVORCHI. Але виступ хлопців розкритикували не лише журі, а й глядачі саме через вокал, який звучав гірше, ніж у півфіналі.
Одразу ж після завершення трансляції журналісти зібралися в прес-зоні і очікували на суддів, але до камер вийшов гурт TVORCHI із єдиною заявою: вони обвинуватили організаторів в непрофесійності, бо соліст не чув музики під час співу й виконував композицію «наосліп».
Джеффрі Кенні заявив, що це сталося не вперше: «На півфіналі ми не хотіли про це скаржитися. Фанати сказали, що виступ був поганий, але ми вже знали, що він був поганий. Але ми не хотіли скаржитися, ми просто хотіли, щоб було краще. І ми старалися це зробити краще, а ті хлопці внизу сміються, наче це весело. Вони вимкнули музику повністю, як я маю співати без музики? «Євробачення» може бути кращим, це не той професіоналізм, на який ми очікували. Ми мали дуже добру репетицію, і нам сказали, що все буде чудово на головному виступі»
«Він чув вокал, але музики просто не було, музики було нуль», – додав його напарник Андрій Гуцуляк.
«Я очікував, що це таке змагання, яке відкрите не лише для людей, які живуть тут, а і для іноземців, не має значення, якого кольору», – сказав перед камерами Джеффрі Кенні.
Із-під прицілу телекамер учасників гурту поспіхом забрали працівники проєкту. Після чого в кулуарах вони між собою обговорювали, що гурт вчинив «не красиво», самовільно пішовши до преси без розбору цієї ситуації всередині проєкту.
Пізніше учасники гурту TVORCHI опублікували допис, в якому висловлювалися вже стриманіше і подякували команді телеканалу «СТБ» за супровід у підготовці, але все ж таки зазначили, що їм не радили розповідати про технічний інцидент на широкий загал. Вони додали також відео з репетиції.
Судді пізніше прокоментували так те, що сталося.
«Ми не є технічними спеціалістами жодного телеканалу. Ми сидимо на сцені і чуємо те, що чуємо. Що реально було, ми ще не знаємо до кінця. У спорті теж інколи бувають певні несподіванки, але таке трапляється. Ми оцінювали те, що чули», – пояснив Віталій Дроздов.
Від чого «мурашило» Хайата
Андрій Хайат став другим у фіналі. Він більше брати участь у нацвідборі не хоче.
«Для мене перемога – це те, що я повернувся заради своїх фанів. Я побачив, що вони мене підтримують, я відчув кожного з них, і важливо, що є такий діалог. Нацвідбором я додав ще більше дров у це полум’я, і можу сказати, що я надзадоволений. Це вперше в житті, коли я крізь звук в моніторах чув вигуки глядачів, крики глядачів, і це просто «мурашило» мене», – розповів у коментарі Радіо Свобода Андрій Хайат.
Страх Марини Круть
Певні вокальні негаразди можна було почути і у виступі Марини Круть: у деяких моментах її голос зривався на хрип. Сама вона пояснила це тим, що дійсно захворіла напередодні, тож у тому стані – це найкраще, що вона могла зробити.
А ще Марина Круть виступала під номером, якого вона більше за все не хотіла.
«Відкривати конкурс – це величезна відповідальність. Набагато легше виступати другим, третім, п’ятим і закривати – це суперкруто. Для мене так склалося історично, що я чомусь не люблю виступати перша. І в мене було одне бажання на жеребкуванні: не витягнути перший номер, – і я його витягнула. Тому будьте обережні із своїми бажаннями і небажаннями та своїми страхами», – розповідає Марина Круть у коментарі Радіо Свобода.
Марина Круть посіла третю сходинку у фіналі.
Здивувала і Jerry Heil. Цього разу вона виглядала не так впевнено, від члена журі Віталія Дроздова навіть пролунало до неї питання: чи хоче вона взагалі виграти?
Jerry Heil повністю змінила свій виступ. Тепер він був не такий яскравий по кольорах, а став більше космічним. Співачка запевнила, що в новому образі почувається краще.
Але от суддів це не підкорило, як і глядачів. Тож, на загальний подив, вона опинилася на останньому місці по обох таблицях.
Взагалі цього року оцінки суддів і глядачів по більшості позицій збігалися.
Трансляція фіналу нацвідбору на «Євробачення-2020» відбувалася на двох загальнонаціональних каналах: «СТБ» та «UA:Перший».
«Євробачення-2020» відбудеться 12, 14 і 16 травня 2020 року в Роттердамі в Нідерландах. Цього року фінансову підтримку переможцеві національного відбору під час підготовки, поїздки й перебування на конкурсі в Нідерландах надає Суспільне мовлення. Витрати, пов’язані з кастингом і телевізійною частиною нацвідбору, взяв на себе телеканал «СТБ».