Від початку повномасштабної війни з Росією, 196 дитячих закладів інтернатного типу були переміщені за кордон, розповів у інтерв’ю проєкту Радіо Свобода «Ти як?» голова Національної соціальної сервісної служби Василь Луцик.
За його словами, найбільше дітей, позбавлених батьківського піклування, проживає у Польщі, Німеччині і Туреччині.
«У нас майже всі діти з закладами перемістилися із супроводженням з України. Тобто це вихователі, які якраз і є педагогами, тому забезпечується україномовне оточення. Не в усіх країнах в нас достатня кількість вихователів, тому ми просимо наших міжнародних партнерів додатково наймати українців», – розповів Луцик.
Як зазначив голова сервісної служби, відомство спільно з Міністерством соціальної політики проводять виїзні моніторинги цих установ.
«Ми під час останнього моніторингу поспілкувалися з понад 400 дітьми, розпитали про умови без присутності вихователів, які в них є скарги. І на підставі цього ми формуємо звіт і цілісну картину перебування закладу в цій країні», – розповів Луцик.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Наші побоювання, що частину дітей італійці намагатимуться лишити в себе». В Італії відмовляються повертати сиріт-біженців з України?Ще 94 заклади від початку повномасштабної війни перемістили до інших регіонів України, зазначив голова Національної соціальної сервісної служби.
За словами Луцика, в Україні від початку повномасштабної війни 13 338 дітей залишилися без батьківської опіки, з них 1759 дітей – стали сиротами.
За офіційними даними української влади, з 24 лютого 2022 року з України до Росії депортували близько 20 тисяч дітей. Це лише ті випадки, які вдалося зафіксувати офіційно. Українські правозахисники наполягають, що дітей, силоміць переміщених із України, «сотні тисяч».
Повернути в Україну, за даними влади, поки що вдалося близько пів тисячі дітей.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Примусове вивезення українських дітей, сирітство і смерть». Що спільного між Голодомором і сучасною війною?