- 12 липня: другий день саміту НАТО у Вільнюсі
Володимир Зеленський і делегація з України беруть участь в інавгураційному засіданні Ради Україна-НАТО.
Ключовою метою створення Ради є новий рівень координації відносин України з Північноатлантичним альянсом і зміцнення партнерства.
Що думають громадяни України про рішення НАТО щодо України, чого очікують від президента Зеленського, влади України в цілому, і від країн-членів НАТО.
Про це в ефірі Радіо Свобода:
- У другий день саміту очікується також зустріч Зеленського і Байдена.
Раніше радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван зазначав, що триває «активна дискусія» щодо критеріїв, які Україна має виконати, щоб стати членом військового блоку.
- Двосторонні зустрічі з лідерами інших країн-членів НАТО
Зеленський також анонсував двосторонні зустрічі з канадськими, німецькими, британськими, нідерландськими, японськими та іншими партнерами. НАТО, згідно з підсумковою декларацією, буде готове запросити Україну до вступу, коли «члени Альянсу погодяться, а умови будуть виконані».
- Краще ніж Бухарест, чи те саме?
Ясності щодо умов майбутнього членства в НАТО для України, – які вони і ким мають бути сформульовані, – немає, заявив в інтерв’ю Радіо Свобода міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба
Водночас, впевненість країн-членів у тому, що Україна долучиться до НАТО, значно вища, ніж 2008-го року, коли на саміті в Бухаресті вони дали обіцянку, що одного дня Україна стане частиною Північноатлантичного Альянсу, сказав міністр МЗС.
За результатами саміту НАТО очікується підсумкова прес-конференція генсека НАТО Єнса Столтенберга та Володимира Зеленського.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Зеленський про саміт НАТО: результати – гарні, були б ідеальні, якби було запрошення ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Кулеба про Вільнюс і скасування ПДЧ: «Шлях України до НАТО став коротшим». Ексклюзивне інтерв’ю ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Другий день саміту НАТО. Ракети SCALP для України. Що тепер Байден скаже Зеленському?