Західні аналітики спрогнозували розвиток подій російсько-української війни на найближчий час

Кореспонденти Радіо Свобода побували у артилеристів 148-ої окремої артилеристської бригади «ДШВ», які серед інших видів озброєння активно застосовують надану США гармату M777, 20 квітня 2024, Донецька область

Пакет військової допомоги, схвалений Конгресом США, а також допомога європейських союзників України – чи цього достатньо, щоб ЗСУ змогли не лише зупинити просування російських військ, а звільнити окуповані території? Які прогнози щодо розвитку подій російсько-української війни на найближчі місяці і літо? Голос Америки зібрав думки західних аналітиків.

Надана Україні після тривалої паузи військова допомога, найімовірніше, дозволить українським силам «захищатися від російських наступальних зусиль влітку», – вважає більшість аналітиків. І то, якщо ЗСУ вирішить проблему із браком живої сили і навчанням новобранців.

ISW: обмежений контрнаступ ЗСУ можливий наприкінці 2024

Україна зможе почати обмежені контрнаступальні операції наприкінці цього року, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни, опублікованому 27 квітня

«Україна, із високою ймовірністю, стабілізує лінію фронту вже у наступні місяці і можливо матиме здатність проводити обмежені контрнаступальні операції наприкінці 2024, або на початку 2025 року», – вказують аналітики.

Росія продовжує застосовувати інновації на полі бою, але має значні тактичні провали, йдеться у звіті ISW. А українці завдяки західній допомозі зможуть позбутись обмежень щодо боєприпасів, а в наступні місяці нестачу в живій силі буде зменшено, припускають аналітики.

«Здатність України повернути всю свою територію в довгостроковій перспективі залежить від багатьох майбутніх рішень на Заході, у Кремлі та в Києві», – наголошують аналітики ISW.

Оборонці України з 71-ї бригади ЗСУ ведуть обстріл російських позицій біля Авдіївки. 22 березня 2024 року

The Economist: готувати ЗСУ до потужного контрнаступу треба роки

Потужний контрнаступ України можливий через кілька років, і то за умови постійної західної підтримки, припускають автори статті за 27 квітня у виданні The Economist, вказуючи на необхідність проводити навчання війська.

Серед причини обмеженого успіху попереднього контрнаступу влітку видання називає недостатню підготовку українських військ, які після лише 5-тижневого навчання мусили проводити складні атаки, а також нездатність командування проводити атаки на рівні батальйонів та бригад, обмежуючи операції рівнем роти. Це, зокрема, не дозволяло повною мірою використати прорив, навіть якщо такий вдавався. Подібну слабкість, відзначає видання, має і російське військо.

Для того, щоб підготувати українські сили для потужного контрнаступу потрібні роки, повідомляє видання із посиланням на осіб, знайомих із плануванням. Навчання можуть тривати до 2026-2027 років і проводитись або на території Польщі, або в Україні із залученням міжнародних військових, припускає The Economist.

До того часу, Україна повинна мати можливість завдавати ударів по російському війську, йдеться в статті. Автори посилаються на матеріали естонської розвідки, за оцінками якої ЗСУ мають виводити з бою до 50 000 російських солдатів кожні шість місяців, щоб не дати Росії зміцнити військо. Україна також повинна мати можливість завдавати ударів по російських аеродромах, базах та логістиці.

НА одній із позицій ЗСУ під Лиманом. 15 квітня 2024 року

WP: ЗСУ зможуть почати потужний контрнаступ не раніше 2025

Київ зможе перехопити ініціативу і почати масштабний наступ не раніше 2025 року, пишуть журналісти Міссі Раян та Сьобхан О'Грейді в статті для The Washington Post.

У своєму виступі після засідання Контактної групи оборонної допомоги в форматі «Рамштайн» очільник Пентагону Ллойд Остін та голова Об'єднаних штабів США Чарльз О'Браєн в основному говорили про 2024 рік як рік оборони для України, вказує видання. Однак, нові ATACMS, сподіваються в Пентагоні, зможуть дозволити Україні більш ефективно проводити атаки в Криму. Також очікується, що вже цього року Україна почне отримувати винищувачі F-16.

Для того, щоб перехопити ініціативу, Україна має швидко поставити до лав війська більше солдатів, наводить видання слова аналітика американського Інституту досліджень міжнародної політики та колишнього морського піхотинця Роба Лі. Лі вказує, що навчання новобранців потребує часу і «чим довше триває ситуація з мобілізацією та нестачею людських ресурсів, тим менш ймовірною стає масштабна наступальна операція в 2025 році».

Видання вказує, що нестача людських ресурсів для українського війська турбує союзників України як в США, так і в Європі. Американська програма навчань українських військових загальмувалась, сказали WP неназвані посадовці США, що може свідчити про нестачу військових для навчань.

На позиціцях артилеристів 148-ої окремої артилеристської бригади «ДШВ». 20 квітня 2024 року

Все ще обговорюють ідею замороження війни

Ідея замороження лінії фронту в Україні та схиляння України до переговорів з Росією не була відкинута західними коментаторами і «відновилася», попри те, що Україні було надано новий пакет допомоги і ухвалено багатомільярдну довгострокову військову підтримку, зазначають також аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

У своєму останньому звіті вони кажуть, що ці коментатори стверджують, що замороження конфлікту та переговори будуть потрібні, бо «останнього пакету військової допомоги США Україні може бути недостатньо, щоб Україна повернула всю свою територію».

У найновішому звіті аналітики ISW звертають увагу на те, що західні ЗМІ продовжують повідомляти, що такі варіанти розглядають «окремі офіційні особи США». І навіть прихильники останнього пакету додаткової допомоги «не стверджували, що він сам по собі дозволить Україні звільнити всю окуповану територію».

ISW нагадує, що військова допомога США наразі прямує до України, і знадобиться кілька тижнів, щоб підтримка прибула до підрозділів на передовій та мала відчутний вплив на полі бою.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що наступний великий російський наступ очікують наприкінці травня або в червні. Про це Зеленський сказав в інтерв'ю американському каналу CBS News.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Керченський міст і ATACMS. У ГУР заявили про намір зруйнувати міст між Кримом і Росією
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Зеленський: з необхідним озброєнням Україна зможе не лише стабілізувати фронт, а й «рухатися вперед»
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Сі Цзіньпін їде до Європи: з якою метою і як це може вплинути на війну Росії проти України