Серед них – і один з призерів конкурсу – фільм «Трішки чужа». Стрічка розповідає про чотири покоління жінок з однієї сім’ї з Маріуполя, які шукають свою ідентичність. Питання, які ставить авторка фільму, спровоковані війною.
Про сенс дому розповідають кінострічки цьогорічного показу – «Наш дім» і «Пластилінові мрії». Перша робота показує орендовану квартиру у Львові, яка в перші дні повномасштабного вторгнення стала для багатьох українців транзитним прихистком, тимчасовим спільним домом, який переселенці здобували на день чи декілька. Натомість «Пластилінові мрії» фіксує рефлексії молоді про втрати своїх домівок. І те, що зникло разом із цими стінами.
У позаконкурсній програмі фестивалю свій документальний фільм представило й Радіо Свобода. Проєкт «Крим.Реалії» показав стрічку «Тиха депортація», яка розповідає про те, як агресор приховано витискає з Криму корінне населення. Робота проводить аналогію з 1944 роком, який став трагічним для кримських татар. А автори наводять оцінки експертів, згідно з якими, масштаби вимушеного виселення можуть сягати ста тисяч.
Проєкт «Ти як?» від Радіо Свобода відвідав Docudays і розповідає про картини з воєнними переселенцями.