25 років тому: розгром на площі Тяньаньмень

Журналісти протестують проти корупції на площі Тяньаньмень 17 травня 1989 року, на той момент демонстрації тривали вже шість тижнів. До руху протесту приєдналося близько мільйона людей.

Демонстранти намагаються зупинити військовий автомобіль, який їде на площу одразу після оголошення воєнного стану, 20 травня 1989 року.

Військовий вертоліт розкидає листівки з вимогою до протестуючих негайно покинути площу Тяньаньмень 22 травня.

Демонстранти збираються навколо макету Статуї Свободи 2 червня, не підкоряючись умовам воєнного стану і вимогам покинути площу.

Протестувальники влаштували наметове містечко.

Студент закликає військових покинути площу, 3 червня, напередодні розгону.

У ніч на 4 червня на протестуючих рушили танки і БМП. На фотографії студенти підпалили БМП.

Натовп студентів намагається прорватися через поліцейський кордон на площу Тяньаньмень, заблоковану силами безпеки в ніч із 3 на 4 червня.

Побитий протестуючий тримає військовий шолом після жорстоких зіткнень із військовослужбовцями 4 червня. В результаті розгрому загинули сотні цивільних громадян – а за деякими підрахунками тисячі. Повідомляли про смерть десятків силовиків.

Житель Пекіна показує кулю від автоматичної гвинтівки, яка пробила вікно його квартири.

Неозброєний людина стоїть перед колоною танків на проспекті Вічного Спокою 5 червня. Танки його об’їжджають. Особа людини нез’ясована, подальша доля її невідома.

Танки захищають стратегічний проспект, який веде на площу, після того, як протестуючі 6 червня її залишили.

Кадр із передачі японського телебачення – 22 червня «бунтівника» ведуть до зали суду для зачитання вироку трибуналу. Сотні людей були заарештовані за участь у протестах.