Армія РФ захопила два села: наблизилася до Покровська та Сіверська

Проєкт DeepState повідомив, що армія Росії за ці вихідні окупувала два села на сході України.

У ніч проти 20 липня аналітики заявили про захоплення агресором Роздолівки – села за 10 кілометрів на південний захід від Сіверська. А за добу аналітики повідомили, що РФ вдалося окупувати і Прогрес – село на схід від Покровська.

У Прогресі, за даними DeepState, агресор зумів переламати хід бою на свою користь за дві доби.

Аналітики нагадали, що бої за підступи до села почалися наприкінці квітня, і три місяці Сили оборони щодо успішно відбивали спроби противника наступати.

Однак під час масованого штурму 19 липня майже все село залишили: його обороняла одна з піхотних бригад, і термінова допомога від механізованої бригади поблизу успіху не принесла. Причина – відсутність достатньої кількості піхоти.

В українському Генштабі ці повідомлення проєкту не коментували. Однак відомство констатувало вранці 22 липня, що Покровський напрямок – до якого належить і Прогрес – залишається найгарячішим на фронті. За добу тут Росія здійснила 39 атак.

Головні питання випуску:

  • Чим загрожує ЗСУ втрата сіл Прогрес та Роздолівка?
  • Як Україні не допустити подальшої втрати населених пунктів через дефіцит піхоти?
  • І наскільки серйозна ситуація склалася довкола Торецька?

​Про це та інше йтиметься в ефірі Радіо Донбас Реалії. Дивіться наживо – о 16:30 на @Радіо Свобода:

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Мама плакала, жінка сказала, що я дебіл»: як українські засуджені стають піхотинцями ЗСУ
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Зайшли! Є розрив!» Доба з пілотами FPV-дронів на Харківщині
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Навколо міста 4-5 кладовищ, усіяних примусово мобілізованими»: «Східний» про рідну Кадіївку та удари ЗСУ по військових обʼєктах РФ

Схід

  • Російські війська починають відчувати тиск українських контратак, але здатність України проводити більш потужні контратаки, як і раніше, залежить від постійної військової підтримки від країн Заходу, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW) 10 липня.
  • Керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що ситуація на фронті є «досить складною» і такою залишатиметься ще щонайменше місяць. Про це він заявив виданню The Philadelphia Inquirer (матеріал було опубліковано 23 червня).
  • Російські війська протягом дня нарощують темпи наступальних та штурмових дій, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ у зведенні на 19:00 19 червня. За повідомленням, російська армія «шукає шляхи, аби вклинитися в нашу оборону та спробувати вибити українські підрозділи із зайнятих рубежів».
  • Війська Росії зосередили основні зусилля на Покровському та Курахівському напрямках, де зібрали найбільшу кількість своїх штурмових підрозділів зі складу восьми ударних бригад. Про це повідомив 12 червня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський після роботи у військових частинах східного фронту. На Харківському напрямку, зазначив головком, армія РФ веде безуспішні дії, намагаючись створити так званий «пояс безпеки», а у Вовчанську «противник загруз».
  • Російські війська, ймовірно, досягли обмеженого прориву на сході Часового Яру і взяли під контроль Іванівське на Донеччині, йдеться 12 червня у повідомленні Міністерства оборони Британії із посиланням на дані розвідки.
  • Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) 9 червня зазначали, що наявних російських резервів чисельністю 60 000 осіб, ймовірно, «буде недостатньо для підтримки одночасних широкомасштабних наступальних зусиль на кількох напрямках».
  • Україна зможе почати обмежені контрнаступальні операції наприкінці цього року, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни, опублікованому 27 квітня. За прогнозами аналітиків, ЗСУ «із високою ймовірністю» стабілізують лінію фронту вже у наступні місяці.
  • Армія Росії розпочне новий наступ на Донбасі наприкінці весни – на початку літа цього року, заявив Буданов в інтерв’ю німецькому телеканалу ARD, опублікованому 7 квітня. За його прогнозом, російські сили намагатимуться рухатись у напрямку Покровська.
  • Американський Інститут вивчення війни (ISW) заявив 15 березня, що війська РФ продовжать тиснути на Донбасі, щоб дестабілізувати українські оборонні лінії – аби розпочати вже новий наступ влітку 2024 року. За прогнозами аналітиків, успіхи Кремля у ньому залежатимуть від військової допомоги Заходу Україні.