За посаду глави держави змагаються нинішній президент, прозахідний політик Борис Тадич і радикальний націоналіст Томіслав Ніколич.
Обидва кандидати виступають проти надання незалежності краю Косово.
Однак аналітики наголошують, що насправді перед Сербією стоїть вибір між двома цілковито протилежними шляхами. Борис Тадич закликає до інтеграції Сербії в Європейський Союз, незалежно від рішення щодо косовської проблеми. А Томіслав Ніколич виступає за активне зближення із Росією, що може призвести до ізоляції Сербії з боку інших країн.
Експерти сходяться в тому, що прогнозувати результати другого туру виборів складно: переможця і переможеного, найвірогідніше, розділятиме лише кілька відсотків голосів.
У першому турі виборів, що відбувся 20 січня, за Ніколича проголосували 40 відсотків виборців, за Тадича – на 4,5 відсотки менше. Вважають, що тепер багато залежатиме від активності виборців. Якщо вона буде такою ж високою, як два тижні тому (понад 60 відсотків), то більше шансів має Борис Тадич.
Загальна кількість виборців у Сербії сягає близько 6 мільйонів 700 тисяч осіб.
Матеріали до теми:
Притулок родині Мілошевича в Росії, президентські вибори й відносини з ЄС – огляд сербської преси Сербський міф про Росію Сербія підписала стратегічний енергетичний пакт із Росією – Москва повертається на Балкани Хто стане президентом Сербії? Вибори у Сербії: чи проголосують громадяни за європейський вибір? Росія знову переграє Європейський Союз у Сербії Анатолій Гриценко закликає РНБО сформулювати державну позицію щодо Косова Албанія визнає незалежність Косово одразу, як край її оголосить Рада Безпеки ООН і проблема Косова: глухий кут