Тетяна Ярмощук Київ, 22 січня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Президент висловився проти списку підприємств, які підлягають першочерговій приватизації, затвердженого урядом і просить Прем’єра скасувати його.
Потрібен компроміс
Згідно з українським законодавством, перелік підприємств, які підлягають приватизації, визначається у межах відповідної програми, зазначає представник «Нашої України – Народної самооборони» Ксенія Ляпіна: «Коли програма не ухвалена, постає питання, на якій основі виділено список. Тож зрозуміло, чому виникли питання у Президента. Але ми розуміємо, чому поспішає уряд. Тому що стоять великі завдання щодо приватизації. Компромісом може бути швидке ухвалення парламентом програми, і тоді перезатвердження цього списку вже буде на підставі затверджених у програмі критеріїв та принципів».
«Уряд має швидко діяти на реалізацію»
Уряду не варто скасовувати затвердженого списку підприємств, вважає директор Інституту приватизації Олександр Рябченко, але Кабінету Міністрів необхідно якомога швидше діяти на його реалізацію: «Я вважаю, що його не варто скасовувати, бо це є просто позиція, бажання приватизувати у поточному році. Якщо це є бажання і розуміння того, що то не є команда на приватизацію, тоді ця постанова має право існувати. Як команда на приватизацію, безумовно. Воно просто не може бути виконано, бо саме уряд має ухвалити ще декілька рішень, для того, щоб така команда могла бути реалізована Фондом держмайна. Я вважаю, що уряду варто було б не скасовувати постанову, але дуже швидко діяти на її реалізацію».
У державному бюджеті на 2008 рік закладені 8 мільярдів гривень надходжень від приватизації. Крім цього, ще 12 мільярдів від приватизації обраховуються у позабюджетних соціальних програмах.