Людмила Пилип Рига, 24 жовтня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Прем’єр-міністру Латвії Айгарсу Калвітісу вдалося утриматись на посаді, однак у Ризі тривають акції протесту проти діяльності уряду. Ліберал-демократичні сили в Литві стурбовані тим, що Закон про люстрацію до цих пір не підписав президент країни. У США високо оцінили діяльність естонського політика Марта Лаара. Про це пишуть сьогоднішні ЗМІ країн Балтії.
Нагорода Марту Лаару
Естонська газета «Postimees» інформує про нагородження колишнього прем’єр-міністра країни, нинішнього голову партії «Союз Вітчизни Res Publika» Марта Лаара премією мічиганського Інституту Актона «Довіра і свобода». Повідомляється, що нагорода естонському політику вручена за те, що як прем’єр-міністр Естонії він сприяв виходу держави з посткомуністичного політичного та економічного застою і впроваджував реформи, завдяки яким економіка Естонії стала однією з динамічних у світі.
Литовська електроенергія
Литовське видання «Vilnianus diena» акцентує увагу на проблемах, які викають у ході реалізації проекту будівництва нового блоку Інгалінської АЕС. Зокрема, до цих пір литовська та польська сторони не можуть досягти домовленості щодо розподілу квот на електроенергію. Прем’єр-міністр Литви Гедимінас Кіркілас відхилив усі підозри стосовно того, що Литва надаватиме Польщі половину електроенергії, яку вироблятиме майбутня АЕС. За словами керівника литовського уряду, у переговорах щодо розподілу квот на електроенергію братимуть участь чотири сторони: Литва, Польща, Латвія та Естонія.
Люстрація
У свою чергу ранкова литовська газета «Lietuvos rytas» повертається до теми люстрації. 11-го жовтня цього року Сейм Литви ухвалив зміни до закону про люстрацію. У новому документі надається визначення поняттю «резервісти КДБ», однак не зазначається про обмеження їхньої діяльності. Місцеві ліберал-демократи наголошують, що в інституціях Сейму та Адміністрації президента країни ще працюють колишні офіцери КДБ і пов’язані з ними політики, які чинять опір тому, щоб закон про люстрацію набув чинності.