Олекса Семенченко 9 жовтня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Французькі газети широко коментують перший офіційний візит нового президента Франції Ніколя Саркозі до Москви. Ставлення Саркозі до Росії є жорсткішим, ніж у його попередників, але він має знайти правильний підхід до президента Путіна, щоб не зашкодити інтересам Франції.
Ніколя Саркозі та Владімір Путін під час зустрічі у Москві, 9 жовтня 2007 р. |
(AFP) |
Інша газета «Le Figaro» публікує статтю під назвою «Саркозі обкатує свою нову дипломатію у Москві». Видання повідомляє, що, вирушаючи до Москви, французький президент окреслив мету візиту: «Захистити наші інтереси і щиро поговорити про те, що думаємо»… У Парижі кажуть, що готові взяти до уваги бажання Росії підняти голову, її особливу історію колишньої імперії і приниження, що настало після її розпаду. Готові її розглядати як «значного актора у міжнародних стосунках». Проте не може бути й мови, щоб Саркозі «відійшов від своїх засадничих принципів».
Виборчі обіцянки Саркозі щодо Росії
«Le Journal du Dimanche au Quotidien» пише: «Нема сумніву, що Ніколя Саркозі має намір продемонструвати в Москві майстерність балансування… У перебігу першого візиту як голови держави до столиці Росії президент Республіки мав намір заторкнути у розмові з Владіміром Путіним «незручні» проблеми. Дипломатичною мовою це означає, що два державні діячі збираються розмовляти «щиро», не уникаючи таких тем, як статус Косова, іранська криза та делікатне питання прав людини у найбільшій країні світу».
А далі щоденник зазначає: «Ще у час передвиборної кампанії стало зрозуміло, що слід чекати змін у французькій дипломатії. Ось деякі цитати: «Коли думаю про те, що ті, хто докоряє мені за зустріч із Бушем, самі потискають руку Путіну, мені стає смішно». Або ще: «Якщо мене оберуть президентом, моїм обов’язком буде потиснути руку президентові великого народу. Та це не завадить сказати Путіну: «Послухайте, нас непокоїть те, що відбувається у Чечні».
Матеріали до теми:
Дипломатичне менью на французько-російських переговорах Візит президента Франції Ніколя Саркозі до Росії: чи змінює Франція свою, колись виразно проросійську, позицію?