Партія Регіонів обіцяє сприяти довгостроковій стабільності бізнесу завдяки впровадженню нового Податкового кодексу. Інша обіцянка стосується малого сімейного бізнесу: з 1 січня 2008 р. його структури «отримають на 5 років податкові канікули та будуть звільнені від сплати за реєстрацію, видачу патентів та інших дозвільних документів».
|
БЮТ обіцяє змінити пріоритети влади з тіньової підтримки монопольних корпорацій на сприяння середньому та малому бізнесу. Презентуючи програму «Український прорив», Ю. Тимошенко підкреслила: «основа громадянського суспільства – середній клас, який народжується тільки через розвиток малого і середнього підприємництва».
|
НУНС обіцяє зберегти спрощену систему оподаткування для малого бізнесу. Також програма блоку містить такий пункт: «Удвічі зменшимо кількість дозволів і перевірок для підприємців, скоротимо кількість контролюючих органів. Забезпечимо рівні для всіх правила конкуренції».
|
Програма СПУ не містить конкретних механізмів сприяння малому та середньому бізнесу. Однак СПУ збирається забезпечити «зростання добробуту кожної сім''ї за рахунок створення умов (правових, організаційних, технологічних, кредитно-фінансових) для реалізації потенціалу кожної родини».
|
КПУ в своїй програмі не говорить про малий та середній бізнес. Однак, «визнаючи рівноправ’я усіх форм власності», КПУ виступає за націоналізацію стратегічно важливих галузей і підприємств.
У програмах парламентських політичних сил 5 скликання не міститься прямих згадок про таку проблему, як рейдерство і про способи боротьби з ним. |