Наталія Вікуліна Брюссель, 12 вересня 2007 (RadioSvoboda.Uа) - Комітет зі закордонних справ Європарламенту рекомендує євродепутатам підтримати Угоду між Україною та Євросоюзом про спрощення візового режиму та Угоду про реадмісію - повернення нелегальних мігрантів. За це члени комітету проголосували на засіданні у середу.
Євродепутат закликав ЄС та Україну в найближчому майбутньому ратифікувати Угоду про полегшення візового режиму та Угоду про повернення нелегалів, аби ці документи набули чинності з 1 січня наступного року. Сент-Івані також наголосив, що безвізовий режим для громадян Євросоюзу на території України має розповсюджуватися і на громадян нових країн ЄС – Болгарію і Румунію. Говорить доповідачка з Угоди про повернення нелегальних мігрантів між ЄС та Україною Інесе Вайдере:
«Беручи до уваги важливість рівного ставлення до всіх громадян Євросоюзу з боку третіх країн, я вітаю заяву європейської спільноти від 8 червня цього року про необхідність зробити рівними вимоги до в''їзду в Україну болгарських і румунських громадян. Це слід зробити перед тим, як ратифікувати обидві угоди – про полегшення візового режиму і про реадмісію, які будуть обговорюватися в одному пакеті»,- сказала євродепутатка.
Не секрет, що багато нелегальних мігрантів потрапляють на територію Євросоюзу з України, куди вони в свою чергу потрапили через російсько-український кордон. Інесе Вайдере висловила занепокоєння щодо цього кордону і запитала присутніх у залі представників Єврокомісії, які заходи плануються, аби допомогти Україні зміцнити кордон з Росією. З доповідачами погодився голова Делегації Європарламенту у зв''язках з Україною Адріан Северін:
«Я можу тільки підтримувати їхні висновки, і я думаю, що при голосуванні депутати прислухаються до їхніх порад. Я думаю, що ці два питання є і залишатимуться пріоритетними на порядку денному Делегації Європарламенту у зв”язках з Україною. І я маю додати: не тільки східний кордон України, але також і західний кордон являє серйозну відповідальність для України. Це – кордон, який відділяє Україну від Молдови, але фактично від Придністров''я»,- сказав євродепутат Северін.
Члени Комітету з закордонних справ Європарламенту одностайно підтримали Угоду про спрощення візового режиму між ЄС та Україною, а за Угоду про повернення нелегальних мігрантів проголосувало 36 депутатів, проти – 1, утрималося 2.