Володимир Притула Сімферополь, 11 вересня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Серед мусульман Криму назріває розкол. Поки кримський Муфтіят боровся із Хізб-ут-Тахріром і ваххабітами, в Криму з''явилися хабашити – прихильники забороненої в низці країн ісламської течії. І хоча вони не радикали і не фундаменталісти, усе ж загрожують самобутньому Ісламу кримських татар – вважають релігієзнавці.
Водночас Комітет у справах релігій при Раді міністрів АРК має намір ближчими днями зареєструвати низку нових мусульманських громад. Цього разу – прихильників ще однієї чужої в Криму ісламської школи – хабашизму. Голова Комітету Володимир Маліборський каже, що відмовити у реєстрації віруючим не може:
«Це внутрішньоісламська проблема. Іслам сьогодні неоднорідний. Сьогодні у нас – уже 11 заяв про нові громади. Це прихильники Ахмеда Таміма, глави Духовногого управління мусульман України. Ці люди кажуть, що створюють нові громади, бо не задоволені кримським Муфтіятом, мовляв, він бездіяльний», - сказав Володимир Маліборський.
«На сьогодні хабашизм, ваххабізм, хізб-ут-тахрізм, інші течії дуже активно розвиваються у Криму. Ми живемо в демократичній державі, але сьогоднішній закон «Про свободу совісті і релігії в Україні» не працює. Його треба повністю переглянути. Інакше ніхто і ніщо не зможе захистити релігійну єдність кримськотатарського народу в Криму від цих сект», - вважає Аджа Еміралі Аблаєв.
На думку кримського експерта Ленура Юнусова, активний прихід хабашитів до Криму загрожує не тільки релігійній єдності кримських татар:
«Це загрожує етнічно-релігійній ідентичності кримськотатарського народу. Відомо, що хабашитська течія, яка у багатьох ісламських країнах заборонена, зародилася в Лівані, звідки родом і шейх Ахмед Тамім. Хоча хабашизм – школа нефундаменталістської традиції, все ж його прихід – турбує. Бо для кримського Ісламу, який не має древніх традицій, лише кілька століть, будь-який вплив ззовні – це загроза знищенням релігійної ідентичності кримських татар», - переконаний Ленур Юнусов.