Тетяна Ярмощук Київ, 17 липня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Як регулюється перевезення небезпечних вантажів в Україні, і хто відповідає за безпеку під час перевезення таких вантажів?
Палаючі цистерни з жовтим фосфором |
(Ukrinform) |
Відправник небезпечного вантажу зобов’язаний додати до перевізного документа аварійну картку та пред’явити договір страхування відповідальності на випадок аварійної ситуації. А у разі прийому вантажу у власному рухомому складі пред’явити ще й Свідоцтво про технічний стан вагона. У перевізному документі, окрім повного та точного найменування вантажу, обов’язково має бути зазначений номер, клас та підклас небезпеки, номер аварійної картки та страхові документи.
Більшість техногенних аварій – наслідки порушення норм безпеки
Небезпечні вантажі завантажують та пред’являють до перевезення на під’їзних коліях. Пломбування здійснюється відправником вантажу. Відповідальність за правильність оформлення перевізних документів, зокрема, й щодо назви вантажу, наявності відповідних знаків небезпеки, а також дотримання умов наливу, зливу і очищення вагонів покладається на відправника і одержувача.
Перевезення небезпечних вантажів в Україні регулюється цілою низкою документів, зазначив в інтерв’ю Радіо Свобода колишній міністр транспорту та зв’язку Євген Червоненко: «Це спеціальні норми, які по кожному виду транспорту є окремі, і вони лягають на окремі департаменти виконання».
Окрім того, на залізницях діють і «Правила безпеки та порядок ліквідації наслідків аварійних ситуацій з небезпечними вантажами при перевезенні їх залізничним транспортом». Статистика ж свідчить: більшість техногенних аварій є наслідком порушення норм безпеки.
Матеріали до теми:
Прокуратура порушила кримінальну справу за фактом залізничної аварії на Львівщині, через яку горіли цистерни з отруйним фосфором; можливість диверсії виключають Які можливі наслідки горіння цистерн з отруйним фосфором в результаті аварії на Львівщині? Інтерв’ю з колишнім Міністром екології та природного середовища Сергієм Курикіним