Володимир Притула Сімферополь, 12 червня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – У Криму сьогодні гучно відзначали головне російське державне свято – День Росії. У Сімферополі після мітингу прихильників “російсько-української дружби та стратегічного партнерства” розпочався великий концерт артистів російської естради. Як стемніє, над містом прогримить салют. Всі ці заходи відбуваються за підтримки кримської влади і на кошти московської. А в Севастополі проросійські активісти на честь свята влаштували антиукраїнську акцію
Молодіжний марш на честь Дня Росії у Севастополі |
(RadioSvoboda.Ua) |
Молодіжний марш на честь Дня Росії на майдані адмірала Нахімова |
(RadioSvoboda.Ua) |
Марш, що пройшов центральними вулицями міста, присвячений державному святу сусідньої країни – Дню Росії.
“Дорогі севастопольці! Сьогодні вас вітають учасники акції, присвяченої Дню Росії. Хай живе єдність Росії, України і Білорусі. Ура, друзі!” , – намагалися скандувати учасники демонстрації. Водночас її організатори пробували переключити увагу демонстрантів на внутрішні українські проблеми: “Друзі! Ющенку і Тимошенко – ганьба! Ганьба!”
Проросійському маршу докучало спекотне сонце
Севастопольські реалії - червоний прапор міста Севастополя і синьо-жовтий державний прапор України над міською радою |
(RadioSvoboda.Ua) |
Севастопольців вітають із Днем Росії |
(RadioSvoboda.Ua) |
“Легендарний Севастополь – гордість російських моряків!” – це звучало як серйозний аргумент у суперечці за місто-порт. Але вже повертаючись автомобілем до корпункту, я піймав хвилю місцевої радіостанції, де був інший погляд та інший аргумент, хоч і звучав він тією ж мелодією: “Величавий Севастополь, місто слави й кораблів! Севастополь, Севастополь – білокам’яна столиця українських моряків!” – Це був музичний подарунок і привітання учасникам “Російського маршу, який сьогодні проходив у нашому місті, – від флотського Радіо “Бриз!”.
Загалом акція пройшла без ексцесів, якщо не брати до уваги кількох юних демонстрантів, яких кримська спека та українське пиво таки звалили з ніг на Приморському бульварі. Проте, там була тінь і м’яка трава.
Матеріали до теми:
Пам’ятник Єкатерині ІІ у Криму: хто бажає встановити і хто протестує До Криму з’їжджаються козаки з Росії, Придністров’я та Абхазії, щоб закласти камінь, де збудують пам’ятник імператриці Єкатерині II У Криму відзначили 224 річницю захоплення півострова Російською Імперією